Home 2014 Nëntor 19

Daily Archives: 19/11/2014

Flora Brovina: Tash jemi gati për seancë

Kryesuesja e seancës konstituive të Kuvendit të kësaj legjislature, Flora Brovina, ka thënë se ka kërkuar vazhdimin e seancës konstituive. Ajo ka thënë se seancën...

Jakup Krasniqi ndihet i tradhtuar nga Mustafa dhe Haradinaj

Kryetar i Këshillit Kombëtar të Nismës për Kosovën dhe ish – kryeparlamentari Jakup Krasniqi, po ndihet i tradhtuar nga dy partnerët e tij të...

Zyrtare: Isa Mustafa Kryeministër

LDK ka bërë të ditur se në bazë të marrëveshjes së sontme me PDK'në, ajo do të udhëheq me Qeverinë. Njoftimi i plotë i LDK'së: Lidhja...

Lindja in vitro e kombit

(Allahu) tha: “Ik! Kushdo prej tyre që të pason ty, do të ketë Xhehenemin si shpërblim – një shpërblim i plotë. Bëj për vete,...

Rritet niveli i lumit Vardar, rrezikohet “Shkupi 2014”

Nga reshjet intensive të shiut është rritur niveli i lumit Vardar në pjesën qendrore të Shkupit ku janë ndërtimet në kuadër të projektit “Shkupi...

Shtetësi për të shpërngulurit në Turqi nëse deklarohen si maqedonas mysliman

Shtetas të Turqisë me origjinë nga Maqedonia tashmë po joshen për të përfituar shtetësinë e Maqedonisë. Kjo po ndodhë me gjithë ata emigrantë të...

Zvicër, ka pasuri 34 miliardë euro, paguan në vit rreth 38 mijë euro tatime

Ka një pasuri të llogaritur prej 42 miliardë franga ose 34 miliardë euro, por shuma që paguan tek autoritetet tatimore në Zvicër është 2...

Mustafa: Negociata me të gjithë, por unë kryeministër

Lideri LDK-së, Isa Mustafa, ka bërë të ditur Këshilli i Përgjithshëm i kësaj partie ka vendosur të vazhdojë bisedimet me gjithë spektrin politik për...

AAK: Koalicioni me PDK-në, punë e kryer

Zyrtarë brenda AAK-së thonë se tashmë është arritur marrëveshja për koalicion mes PDK-së dhe AAK-së. Në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës konfirmojnë se koalicioni mes...

Shumica në KP të LDK-së kundër koalicionit me PDK-në

Këshilli i Përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës pritet që të marrë vendim që të mos shkohet në koalicion me PDK-në edhe me kushtin...