Home 2014 Nëntor 18

Daily Archives: 18/11/2014

Musmurati: Nesër ia dëgjoni zanin PDK-së

Përderisa partnerët e koalicionit paszgjedhor LDK-AAK-Nisma tash e disa ditë po përplasen për postin e kryeministrit, PDK-ja duket se këto zhvillime po i shikon...

LDK “hap dyert” për koalicion me PDK-në

Lidhja Demokratike e Kosovës po jep sinjale se mund të hyjë në koalicion me Partinë Demokratike të Kosovës. Kështu ka deklaruar nënkryetari i LDK-së, Haki...

Thaçi për qeveri shumetnike

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Hashim Thaçi, thotë se qeveria e re duhet të jetë shumetnike. Postimin e tij në Facebook, mund ta lexoni...

Kosovarët s’e dinë çfarë hanë!

Qytetarët nuk e kanë idenë se çfarë cilësie ka mishi nga importi. Kjo për shkak se askush nuk i kryen analizat e cilësisë, por...

Merkel: Nuk habitem nëse Serbia hap një konflikt të ri

Berlini zyrtar po shqetësohet nga dita në ditë për orientimin e Serbisë ndaj Rusisë. Kancelarja gjermane Angela Merkel ka qenë kësaj radhe e drejtpërdrejtë...

Filloristi 13-vjeçar nga Përlepnica humb jetën në oborrin e shkollës,varrimi i bëhet...

 Blend Kamberi (13 vjeç), nxënës i shkollës fillore “Skënderbeu” në fshatin Përlepnicë të Komunës së Gjilanit ka humbur jetën tragjikisht të hënën, derisa ishte...

QSA filloi implementimin e projektit “Përkrahja dimërore 2014”

Qendra e Solidaritetit dhe Avancimit (QSA) në Preshevë në vazhdën e aktiviteteve të saj të rregullta, këtyre ditëve filloi implementimin e projektit "Përkrahja dimërore"....