Home 2014 Nëntor 17

Daily Archives: 17/11/2014

Serbia në mesë të BE-së dhe Rusisë II

Shkruan : Refik HASANI Vizita e presidentit të Federatës Ruse z.Vlladimir Putin, më 16 Tetor 2014, në Beograd ishte shumë më shumë se një lajmë...

Maloku: Isë dhe Ramush, mos më bani me lëshu Kosoven

Kandidati i LDK-së për deputet, Valon Maloku përmes një postimi në Facebook ka kërkuar nga liderët e LDK-së dhe AAK-së, që të mos e...

Thaçi: Institucionet i bëjmë ne

Lideri i PDK-së dhe kryeministri në detyrë, Hashim Thaçi, nuk ka qëndruar indiferent ndaj zhvillimeve brenda Bllokut VLAN, të cilat gjithsesi shkojnë në favor...

Rama: Në Beograd u tregova kush janë shqiptarët

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, thotë se ishte një emocion i fortë kur ka parë reagimin aq pozitiv të shqiptarëve pas fjalimit të tij...

Ekziston edhe një Shqipëri në Kaukaz (Foto)

Mund të tingëllojë e çuditshme, por është fakt se ekziston edhe një Shqipëri në Kaukaz dhe që ndërkombëtarisht njihet si "Caucasian Albania". Albania Kaukaziane si...

Studentët marshuan kundër testimit ekstern

Mijëra studentë protestuan rrugëve të Shkupit kundër paralajmërimit për testimin ekstern nëpër Universitete. Marshi i studentëve filloi para Universitetit ‘Shën Kirili dhe Metodi, për...

Gjermania e alarmuar me politikën ruse në Ballkan

Strategjia e kryetarit rus Vladimir Putin në Ballkan po e alarmon Qeverinë në Berlin, shkruan javorja politike gjermane "Spiegel". Kjo media gjermane shkruan se Qeveria...