Home 2014 Nëntor 13

Daily Archives: 13/11/2014

Paviçeviq ndjehet i provokuar, Tahiri ia përmend gjenocidin

Deklarata e zëvendëskryeministres Tahiri se Kosova nuk do ta harroj asnjëherë gjenocidin e shtetit serb mbi popullin shqiptar, ishte shkas për konfrontim mes të...

PDK e gatshme t’ia jap Haradinajt postin e kryeministrit?

Bërja publike e qëndrimit të Bllokut VLAN se do të heq dorë nga posti i kryeparlamentarit, i ka hapur rrugë lëvizjeve të reja në...

Sheshel: Për pavarësinë e Kosovës flasin të gjithë liderët e BE-së, jo vetëm Rama

Vojisllav Sheshel, ka kritikuar qëndrimin e kryeministrit serb, Aleksandar Vuçiq, në lidhje me vizitën e homologut të tij shqiptar, Edi Rama në Beograd. Sheshel,...

Ekskluzive: Hashim Thaçi Kryeparlamentar, Kadri Veseli merr udhëheqjen e PDK’së

Një zhvillim i jashtëzakonshëm ka ndodhur këto ditë në PDK - tash kur krejt presioni i opinionit publik dhe miqve ndërkombëtarë është shprazë mbi...

Meka po shkatërrohet, askush nuk guxon të flas

Meka, vendi më i madh dhe më i shenjtë i pelegrinazheve myslimanë në mbarë botën, sepse besohet se aty lindi profeti Muhamed, së shpejti...

Dokumentari shqiptar, ndër më të mirët në Festivalin për Integrim

Çmimi i katërt nga Festivali i Çmimeve për Integrim “Goldene Enzian” që është mbajtur mbrëmë në St.Gallen shkon për filmin „Wer bist?", ("Cili je...