Home 2014 Nëntor 11

Daily Archives: 11/11/2014

Rama në Preshevë, shqiptarët e presin me flamuj e valle. Xhandarmeria serbe rrethon Luginen

  Në orën 11: 45 minuta Kryeministri Edi Rama mbërrin në Luginën e Preshevës.   Me flamuj kuq e zi  dhe me valle  qindra shqiptarë po presin...

Festë në Preshevë, presin kryeministrin Rama

Festë në Preshevë, presin kryeministrin Rama  Mijëra qytetar tanimë janë në sheshin e Preshevës, ku po presin siç e kanë quajtur ata, kryeministrin e tyre. Ata...

Presheva shpall Ramën “Qytetar Nderi”

Kuvendi komunal i Preshevës shpalli sot “Qytetar Nderi i komunës së Preshevës” kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama.  Në këtë seancë të jashtëzakonshme 33 këshilltarë kanë...