Home 2014 Nëntor 8

Daily Archives: 08/11/2014

Barnat e gjumit shkaktojnë demencë

Përdorimi afatgjatë i barnave kundër ankthit dhe problemeve të gjumit mund të shkaktojë sëmundjen e Alzheimerit. Një studim francezo-kanadez ka gjetur se personat të cilët...

Kjo nuk është një kolumne politike

Nga Adriatik Kelmendi - …dhe për këtë shkak ndoshta është më e gëzueshme. Ose: Sporti është lajmi i mirë, sporti është e ardhmja e...

Tre të arrestuarit nga Bujanoci dyshohen për atentat ndaj kryeministrit shqiptar...

Tre shtetas serbë janë arrestuar nga policia në Beograd pasi dyshohen se janë përfshirë në një plan për të kryer atentat ndaj kryeministrit shqiptar...

Ngërçi po e çon vendin në falimentim

Situata politike në vend po e çon shtetin drejt falimentimit në të gjitha sferat e jetës në Kosovë. Ka muaj të tërë që ndërmarrje publike...

Sampdoria nuk e lëshon Milanin

 Sampdoria dhe Milani kanë luajtur baras (2-2) në ndeshjen e vlefshme për javën e 11-të në Serie A që u zhvillua në Stadio Comunale...