Home 2014 Nëntor 7

Daily Archives: 07/11/2014

Musliu: Jo vetëm në Tërnoc por edhe në autostradë duhet të protestojmë

Këshilli komunal  për siguri i Bujanocit   të premtën ka mbajtur mbledhja e tretë me radhë për këtë vit të kryesuar nga kryetari Jonuz Musliu. Në...

Shkup:Arrestohet i riu maqedonas sepse vendosi flamurin e GRI-së

Garda e Republikës së Iliridës rezulton një mashtrim ku përfshihen edhe të rinj maqedonas. Policia ka arrestuar shtetasin Kristian S. (18), i cili vetëm një...

Shkup, plagoset një pjesëtarë i policisë

Në afërsi të Çarshisë së Vjetër tek parkingu është bllokuar qarkullimi nga forcat policore. Jozyrtarisht mësohet së është plagosur një polic. Rethanat për momentin mbeten...

Arsenali shton interesimin për Casillasin

Iker Casillas po vazhdon të kërkohet nga Arsenali. Portieri i Real Madridit, Iker Casillas, vazhdon të jetë synim i Arsenalit të Arsene Wenger. Francezi tash e...

Mbi dëshpërimet tona

Nga Lumir Abdixhiku - Në kohën kur i njëjti kryeministër kishte shënuar rritje ekonomike katër herë më të vogël se sa e pritshmja –...

Noizy lajmërohet: Jam ende gjallë, faleminderit të gjithë

Reperi nga Shqipëria, Noizy, është lajmëruar për herë të parë pasi pësoi aksidentin në autostradën Tiranë – Durrës. Reperi nga Shqipëria, Noizy, pësoi një aksident...

Thinjat, disa arsye të shfaqjes dhe si ti parandalojmë

Ndodh shpesh që persona në moshë fare të re të dallojnë se në flokët e tyre janë shfaqur fije të bardha, të cilat i...

2015, Lenovo me laptopin më të lirë Chromebook

Linja e laptopëve Chromebook tradicionalisht ka qenë e lirë dhe e përballueshme në në krahasim me rivalët që bazohen në Windows 8, pasi që...

Android 5.0 Lollipop shfaqet në Samsung Galaxy S4

Para disa ditësh është shfaqur një video e versionit më të ri të sistemit operativ të Google, Android 5.0 Lollipop në Samsung Galaxy S5....

Lumturia martesore varet nga gjenetika

Mund të tingëllojë si e pabesueshme, por shkencëtarët thonë se lumturia martesore mund të ketë lidhje pikërisht me gjenetikën. Disa thonë se sekreti i një...