Home 2014 Shtator

Monthly Archives: Shtator 2014

KNSH uron fillim të mbarë të vitit të ri shkollor

Me rastin e fillimit të vitit shkollor 2014/2015, i urojmë të gjithë nxënësve, mësimdhënësve dhe prindërve, këtë ditë të rëndësishme, që shënon një fillim...

Urimi i kryetarit Nagip Arifi me rastin e fillimit të vitit të ri shkollor

Kam nderin dhe kënaqësinë që në emrin tim personal,  të administratës komunale dhe në emër të  qytetarëve të komunës së Bujanocit të gjithë nxënësve...

Fillimi i vitit shkollor me pakënaqësi e protesta në Luginë

Në shkollat shqipe në Luginën e Preshevës sot u mbajtën protesta të qeta me kërkesën për tekste mësimore në gjuhën shqipe. Protesta u zhvillua...

Spektakël politik i Beogradit me mësimin shqip në Luginë të Preshevës

Kryetari i Partisë për Veprim Demokratik Riza Halimi, përmes një kumtese ka theksuar se edhe ky vit shkollorë në shkollat në gjuhën shqipe po...

14 të lënduar në një aksident trafiku në Prishtinë

Pesë femra dhe nëntë meshkuj janë lënduar në një aksident trafiku në Prishtinë, ku kanë qenë të përfshira tri vetura civile. Dymbëdhjetë nga të lënduarit...

Publikohen edhe pamje se si do të duket iPhone 6 (Video)

Në prag të lansimit të iPhone 6, ka rrjedhur edhe një video ku shihet modeli më i ri. Çështja e lansimit të iPhone 6, tashmë...

8 shenja që tregojnë se duhet të ndaheni

Ndonjëherë marrëdhëniet marrin fund pas një periudhe të gjatë grindjesh dhe “lufte”. Si vjen fundi i tyre? Ja cila është koha kur është më...