Home 2014 Shtator

Monthly Archives: Shtator 2014

Dogana në Preshevë konfiskon 40.000 euro nga dy shtetas turk!

Doganierët në bashkëpunim me policinë kufitare në vendkalimin kufitar të Preshevës dhe atë të Horgoshit kanë zbuluar vepër penale me deviza me vlerë rreth...

17 vjeçari nga Gjilani vritet në Siri

Melos Selami Kosumi i moshës 17 vjeçare është vrarë në Siri. Burime brenda policisë së Gjilanit e kanë konfirmuar rastin. Melos Kosumi ishte në...

Jeta në mes të dy kulturave: Nëse je zviceran, nuk do të thotë të...

"Cili je ti?", është titulli i një filmi dokumentar zvicerano-shqiptar, në regjii dhe skenar të Valton Jakupit, i cili është shfaqur në kuadër të...

Lajmi i rremë: Ja e vërteta e “vrasjes” së foshnjës

Sot ka qarkulluar një lajm që lideri i organizatës terroriste, ka vrarë një foshnje, pasi që kishte prindërit të krishterë. Por, kjo nuk është e...

Shkolla gjermane merr emrin e shqiptarit Refik Veseli

Më 8 tetor, një shkollë gjermane në Berlin edhe zyrtarisht do të emërtohet "Refik Veseli" në nderim të shqiptarit me këtë emër, i cili...

Piloti kosovar i një aeroplani pa motor

Veton Breznica futet në radhët e atyre personave që ëndrrat e fëmijërisë i kanë bërë realitetit. I nxitur nga dëshira e një 5-vjeçari, Vetoni...

Biznesmenët nga Turqia do ta ndihmojnë zhvillimin ekonomik në Bujanoc(Video)

Me ftesë të agjencionit për zhvillim të përfaqësuesëve të ballkanit, Kryetari i komunës së Bujanocit Nagip Arifi me stafin e tijë ka qëndruar për...

Bejtullahu: Muslimanët të jenë më të bashkuar në festat fetare

Bisedë më shkas Bejtulla Bejtullahu, kryetar i KBI në Bujanoc Zotëri Bejtullahu, institucioni, të cilin e përfaqësoni, ka shënuar një varg aktivitetesh me rëndësi jo vetëm...

QSA në Austri mbajti takim me bashkatdhetarët në Attnang(Foto)

Qendra e Solidaritetit dhe Avancimit me seli në Wells të Austrisë, të dielën më date 28 shtator 2014, u bëri një vizitë bashkatdhetarëve tanë...

Haradinaj: Unë jam kryeministër konsensual

Diskutuam për zgjidhjen e situatës politike në të cilën gjendet vendi. Shpresojmë që të enjten do të bëhet i mundur formimi i institucioneve", ka...