Home 2014 Gusht

Monthly Archives: Gusht 2014

Isa Haxhiu: Në Fakultetin e Mjekësisë – 300 euro nota 6, 500 euro nota...

Dr. Sci. Isa Haxhiu, urolog në QKUK, përmes një shkrimi dërguar në redaksinë e Telegrafit, përshkruan të gjitha anomalitë në Fakultetin e Mjekësisë, përkitazi...

Ngjarjet në vijën kufitare me Serbinë, të nxitura nga Serbia para përballjes në OKB

Situata e krijuar dy ditëve të fundit përreth vijës kufitare me Serbinë dhe në veri të vendit, po shihet si nxitje nga shteti serb...

Edhe shkollat shqipe në Medvegjë do t’i bashkohen protestës me 1 shtator

Medvegjë 29 gusht - Shkolla fillore "Zenel Hajdini" në Tupallë të hënën me 1 shtator do t'i bashkangjitet protestës së shkollave shqipe të Luginës...

Shqiptarët, të privilegjuarit

Shqiptarët, duket të kenë qenë aktëret kryesorë në Samitin e Berlinit për Ballkanin Perëndimor. Ky samit, nga ku Angela Merkel përçoi mesazhe kundër korrupsionit e...

Vuçiç konfirmon: Rama në Serbi më 22 tetor

Kryeministri Edi Rama do të vizitojë Serbinë më 22 tetor. Ky lajm u konfirmua nga Kryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, i cili në një...

Hashim Thaçi e shkel Flamurin e Kosovës (Foto/Video)

Kryeministri në largim, Hashim Thaçi ishte shumë aktiv në rrjetin social Facebook gjatë samitit të Berlinit. Ftesa që mori pas shumë viteve nga Kancelarja Merkel,...

Tre vëllezërit sulmohen në Mitrovicë nga persona me uniformë serbe

(I plotësuar)Personi i vdekur dhe dy të plagosurit, KosovaPress mëson se janë vëllezër, njëri 19 vjeç, njëri 17 dhe tjetri 16. Që të tre...

FAZ: Jo anëtarësim në BE për shtetet e Ballkanit

Gazeta prestigjioze gjermane “Frankfurter Allgemeine Zeitung” ka komentuar në numrin e së premtes takimin e kryeministrave të Ballkanit në Berlin. Gazeta shprehet skeptike sa i...

Vucic përmend në Berlin autostradën Nish-Prishtinë

Berlin,  Kryeministri i Serbisë Aleksandar Vucic, në kuadër të projekteve që do ti prezantojë në Berlin, ka përmendur edhe autostradën Nish-Prishtinë. Kjo autostradë ishte kërkuar gjatë...

Lugina e Preshevës në protesta,Para shkollave! ‘na mungojnë librat shqipe’

Ora e parë e mësimit, nëpër shkollat me mësim në gjuhën shqipe në Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë, do të fillojë me protesta, në shenjë...