Home 2014 Gusht 26

Daily Archives: 26/08/2014

Plaçkitësit e bankave në Beograd, si në filmat e Hollywoodit /video/

Për tre personat e arrestuar pas plaçkitjes në Bankën e Vojvodinës, ekziston dyshimi se ata kanë plaçkitur edhe katër banka tjera nga dhjetori i...

Bruceloza në Bujanoc, do të asgjësohen 238 krerë dele dhe 24 dhi

Për shkak të brucelozës që ka kapluar jugun e Serbisë, duhet të asgjësohen 238 krerë dele, 24 dhi dhe disa lopë. Sipas drejtorit të qendrës...

Alarmohet Serbia: Simboli i Beogradit në Kalemegdan është një shqiptar me plis!

Sipas mediave serbe, më në fund u zbulua një “tradhti” e skulptorit të famshëm kroat, Ivan Meshtriviq, i cili në përmendoren e njohur të...

Njeriu që mban gjallë aforizmën shqiptare

Shkrimtari, i cili ka krijuar më shumë se 2000 aforizma në 20 vitet e fundit. Halim Hasani ka nxitur një frymë të re në...

Kapen hajnat e pompës në Bujanoc dhe plaçkitjes së veturave të shtetasve të huaj

Policia e Bujanocit me urdhër të zëvendës prokurorit të Prokurorisë në Vranjë kanë marrë vendim për paraburigim të S.J (1986) dhe Z.J (1961) nga...