Home 2014 Gusht 22

Daily Archives: 22/08/2014

Vritet shqiptari nga Presheva në një xhami në Zvicër

Një shqiptar rreth të 50-ave është vrarë në orët e pasdites në xhaminë “El Hidaje“ në St.Gallen pas namazit të xhumasë. Viktima raportohet të jetë...

Vladiçin Han-Preshevë: Rruga me kontrolle të fshehta policore

Për një muaj e gjysmë në rrugën nga Vladiçin Hani deri në vendkalimin kufitarë Preshevë kanë ndodhur 20 aksidente në komunikacion, ndërsa policia ka...

Ky DJ fiton 66 miliona në vitë

Calvin Harris është më i paguar dj në botë, për shkak se në 12 muajt nuk ka dështuar dhe   ka tejkaluar David guetton edhe  Tiesto. për të...

Zyrtare: Gjykata pranon kërkesën e PDK’së, anulon zgjedhjen e Isa Mustafes kryeparlamentar

Gjykata Kushtetuese e ka shpallur jokushtetues zgjedhjen e Isa Mustafës Kryeparlamentar. Gjatë seancës konstituive, sipas Gjykatës, janë shkelur Kushtetuta dhe Rregullorja e Punës. Gjykata...

Elektrodistribucioni sërish në aksion për të shkyçur rrymën

Në shenj falënderimi për pagesë të rregullt të rrymës, “Juglindje” të enjten (21 gusht) i ka dhuruar 100 komplete biletash për edicionin  Takimi i...