Home 2014 Gusht 14

Daily Archives: 14/08/2014

Mërgimtarët, vetëm me letërnjoftim edhe në Serbi

Në bazë të marrëveshjes dypalëshe mes delegacioneve të Kosovës dhe Serbisë në Bruksel, të gjithë bashkatdhetarët që udhëtojnë për në Kosovë, e të cilët...

Galeria “Qahili”, me Koloni Artistike në Luginë të Preshevës

Në këtë koloni artistike që është titulluar “Pa kufi”, do të marrin pjesë 24 artistë nga të gjitha trojet shqiptare. Ndërkohë, më 22 gusht...

Kolona të Gjata Vetëm në Merdarë

Policia e Kosovës ka bërë të ditur sot se qytetarët të cilët do ët udhëtojnë në territorin e Serbisë që ta shmangin pikën e...

Gjendja e jashtëzakonshme në Medvegjë deri me 17 gusht

Medvegjë 14 gusht - Gjendja e jashtëzakonshme e cila është shpallur me datën 31 korrik të vitit rrjedhës në komunën e Medvegjës do të...

Më shumë se një milion vdekje në vit për shkak të kripës

Një fushatë për të reduktuar përdorimin e kripës do të ishte një mënyrë e mirë për të parandaluar vdekjet e parakohshme, theksuan të mërkurën...

Shëngjin, kapet banda e hajdutëve, vidhnin turistët

Forcat e policisë së Lezhës i kanë dhënë fund një bande hajdutësh të banesave të pushimit në zonën bregdetare të Shëngjinit. Në prangat e policisë...

ja dokumentet e nevojshme për regjistrim të studentëve nga Lugina në Universitetin e Tiranës

Ja dokumentet e nevojshme për regjistrim të studentëve nga Lugina në Universitetin e Tiranës Ministria e arsimit në Republikën e Shqipërisë ka dërguar shkresat e...