Home 2014 Gusht 13

Daily Archives: 13/08/2014

Ja si joshen vajzat me Lamborghini (Video)

Për realizimin e shakasë së radhës së tij, kur “pre” në më të shumtën e radhës janë femrat, ruso-amerikani Vitaly Zdorovetskiy u tregua më...

Marrëveshja e Ohrit dhe marrëveshja e Konçulit ,duhet rishikuar dhe plotësuar

Sot, në kët datë kur e kujtojm përvjetorin e ksaj marrëveshje të arritur në mesë të Shqiptarëve dhe Maqedonëve na kujton që disa pika...

Mediumet lokale – midis privatizimit dhe shkatërrimit!

Sot, më 13 gusht, hyjnë në fuqi ligjet e reja të Serbisë, për privatizimin e mediumeve, të cilat kanë për themelues pushtetet lokale dhe...

Kontrolle në klube të natës, ndalohen 32 femra pa leje pune në Bujanoc dhe...

Në natën mes së martës dhe mërkurës (12 – 13 gusht), zyrtarët policorë nga Vranja në bashkëpunim me inspektimin turistik, kontrollin e departamentit të...

Sot 34 gradë, gjatë vikendit ulen temperaturat

Sipas matjeve të Institutit Hidrometeorologjik të Lugines së Preshevës  dhe Kosovës temperatura maksimale sot ka mbërritur në 34 gradë celsius ndërsa minimalja në 15...

Rrezik kanceri. Mos i lani dhëmbët me Colgate

Një kimikat që lidhet me shtimin e qelizave kancerogjene po përdoret nga miliona njerëz në të gjithë botën në një pastë dhëmbësh çdo mëngjes....

Tërnocasi gjendet i vdekur në banjon e Hotelit në Gjilan

Nga një punëtori i hotelit ,,Kristal“ ne Gjilan  sot në mëngjes është gjetur në banjon e hotelit një person i shtrirë dhe menjëherë është...