Home 2014 Gusht 11

Daily Archives: 11/08/2014

Ja pse aeroplani mbetet mjeti më i sigurtë i transportit!

Fluturimet ajrore janë më të sigurtë se një udhëtim me makinë. Mund të duket e vështirë për t'u besuar, pas atyre aksidenteve të ndodhura...

Lëngu i portokallit i bën dëm shëndetit të meshkujve

Mirëpo të dhënat e fundit tregojnë se tek meshkujt, rreziku është më i madh. Femrat që pinë vetëm dy gota lëng portokalli në ditë janë...

Mundësi më të mira për personat me pamje të dobësuar

Gjitha ata që bartin syze do të kenë më të lehtë, nëse arrihet përpjekjet e disa shkencëtarëve, që të ndryshojnë pamjen në tablet sipas...

VV: Dialog me serbët e Kosovës e jo me Serbinë

“Vetëvendosjes”, thotë se Ramush Haradinaj ka propozuar që ky subjekt ta udhëheqë dialogun me Serbinë, shkruan sot Koha Ditore. E për “Vetëvendosjen” ka pak rëndësi...

Ja emrat e xhihadistëve të arrestuar sot nga Policia e Kosovës (Dokument)

Indeksonline ka siguruar edhe emrat e xhihadistëve nga Kosova të cilët kanë qenë pjesë e luftës së Sirisë dhe Irakut. Shumica e të arrestuarve janë...

I bie shpullë policit në hyrje të Tërnocit

Policia në Bujanoc, me urdhër të prokurorit, ka urdhëruar në mbajtje deri 48 orë M. XH. (48) për shkak të dyshimit se ka goditur...

Kur përdorni antibiotikë, pini më shumë jogurt

Konsumimi i shtuar i jogurtit gjatë terapisë me antibiotikë, mbron nga efektet anësore të këtyre barnave.Gjatë përdorimit të antibiotikëve, te shumë njerëz paraqitet diarreja....