Home 2014 Gusht 6

Daily Archives: 06/08/2014

Takimi tradicional “Ditët e mërgatës”, në Banjë të Sjarinës me 9 gusht

Medvegjë 6 gusht - Nën patronatin e Kuvendit Komunal të Medvegjës dhe shoqatës humanitare "Medvegja" nga Zvicëra, të shtunën me datën 9 gusht në...

Shqiptarët pushtues të majave nëpër botë [FOTO]

Dy qytetarë të Kosovës, kanë pushtuar njërën ndër majat më të larta të Rio de Zhaneiros. Ata kanë publikuar edhe fotografi ku shihen të dy...

Skandali, shqiptarët konsumojnë bukë, prodhuar nga mielli serb e rus që përdorin kafshët

Vazhdon krimi. Fabrikat prodhojnë miell me drithëra serbe e ruse që duhen groposur ose përdorur si tagji për kafshët Saktësisht 1 vit më parë, pas...

Haradinaj: Me qeverine time Presheva do te avancohet dhe trajtohet me ndryshe…

Kryeu i Aleancës për ardhmërinë e Kosovës dhe i nominuari për kryeministër nga blloku LDK-AAK-NISMA z. Ramush Haradinaj në një intervistë për “Presheva Jonë”...