Home 2014 Gusht 3

Daily Archives: 03/08/2014

Moti sot me diell- neser dhe pas nesër me shi

Ditën e dielles prej paradite me diell temperatura rreth dites kan qen 30grad celsius po pasnate filluan të ulen ato në 20grad celsius duke u...

Vdes “Gjyshja e Instagramit”, fansat në zi (Foto)

Besoni ose jo, kjo 80 vjeçare kishte më shumë se 684.951 ndjekës në Instagram. Ajo ishte bërë hit dhe thirrej “gjyshja më e njohur...

Shterrë gjithë pellgun për ta marrë iPhone’in që i ra në të (Foto)

Është e njohur ajo thënia që jetomë në kohën e telefonave të mençur, por edhe të njerëzve budallenjë. Një student gjerman, derisa po peshkonte me...

Ja kush është në Listën e Zezë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës!

Në Listën e Zezë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës vazhdojnë të jenë më tutje edhe shumë shqiptarë. Edhe pse kjo listë është rifreskuar...

Ja pse duhet t’i hani edhe farat e shalqirit

Shalqiri është një nga frutat më të preferuara gjatë verës. Ai është i lehtë dhe i freskët, ideal si një copëz vakti në mesditë...

Mushkonjat zgjedhin kë të pickojnë, ja përse

E keni pyetur ndonjëherë veten se përse mushkonjat duket sikur e kanë vetëm me ju dhe injoronjë ata që janë rreth e rrotull jush? Përllogaritet...

Vera Pelaj, nje talente e shkathet e intervistimit intelektual

Nga Gjergj Kabashi Një veshtrim per librin me intervista te Vera Pelajt, Ama e fjales,Shtepia Botuese Faik Konica Prishtine. Pas librit te saj te pare, Kaleidosopi...

Arsiq: Problemet ekonomike më të mëdha se ato të sigurisë

Nënkryetari i komunës së Bujanocit, Stojança Arsiq, ka deklaruar se qeveria lokale në këtë komunë përpiqet që të ringjallë ekonominë dhe shtoi se “problemet...