Home 2014 Gusht

Monthly Archives: Gusht 2014

Arsenali ndalohet edhe nga Leicester City

Arsenali nuk ka nxjerrë më shumë se një barazim 1-1 në ndeshjen e javës së tretë të Ligës Premier në udhëtim te Leicester City. Topçinjtë...

Vrasje e dyfishtë në Haraçinë të Shkupit

Një vrasje e dyfishtë ka ndodhur para pak çastesh në Haraçinë të Shkupit, kurse tashmë ky informacion tragjik është vërtetuar edhe nga disa medie...

Nga nesër gjithë java me shi!

E gjithë kjo javë do të jetë me shi. Sasia e rreshjeve do të kulmojë pikërisht këtë jave cilat e pershendesin veren dhe ditet...

Shkollat shqipe janë furnizuar me tekstet shkollore falas në gjuhën shqipe

Kryeshefi i administratës shkollore në Leskoc që janë përgjegjëse për rrethin e Pçinjës dhe Jabllanicës Tomislav Nikoliq ka deklaruar se të gjitha tekstet shkollore...

Vuçiq: Nxënësit shqiptar nga jugu i Serbisë nesër me tekste shkollore (VIDEO)

Qytetarët të cilët përmbushin obligimet ndaj shtetit do të kenë të gjitha të drejtat, ndërsa ata që nuk e bëjnë, pa marrë parasysh a...

Kolona dhe pritje të gjata në Merdare dhe Dheu i Bardhë.

Në pikë-kalimin kufitar Merdare dhe Dheu i Bardhë që lidhë Republikën e Kosovës me atë të Serbisë përsëri janë krijuar kolona dhe pritje të...

​Edhe më shumë kosovarë po marrin kredi, kjo konfirmon shkallën e lartë papunësisë !!!

Bankat e vendit në gjashtëmujorin e parë të këtij viti kanë arritur që të fitojnë 26.9 milionë euro, nga 15.2 milionë euro sa ishin...

Krasniqi: Prioritet i PDK-së, dalja nga kriza

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, në një prononcimka thënë se prioritet i partisë së tij, është zhbllokimi institucional. “Për ne interesi shtetërore,...

Arrestohen dy shqiptarët nga Lugina në Gjilan, me 23 kg marihuanë

Prishtinë – Me 29.8.2014 rreth orës 12:30 Drejtoria për Hetimin e Trafikimit me Narkotik njësia në Gjilan në rajonin e Gjilanit ka realizuar një...

Verbiq: Tekstet shkollore në gjuhën shqipe do ti ndaj me 1.9

Ministri i arsimit Srgjan verbiq ka paralajmëruar se me 1 shtator ai personalisht do ti ndaj tekstet shkollore në gjuhën shqipe nxënësve në Bujanoc,...