Home 2014 Korrik

Monthly Archives: Korrik 2014

Kryetari i Bujanocit Nagip Arifi nga paga e tij ka ndarë 2000 euro...

Fondi Humanitar i Kosovës Lindore për Preshevë, Bujanoc, Medvegjë me seli në Zvicër ka organizuar sot përurimin për dorëzimin e çelësave në dorë të...

Halimi: Kur do të filloj me punë materniteti në Preshevë?

Në Qeverinë e Serbisë, për çdo muaj në seancë të rregullt, deputetët shtrojnë pyetje dhe çështjet e ndryshme në lidhje me problemet e ndryshme. Lideri...

Në Gjilan Beteja me shiun

Gjilan – Qytetarët gjilanas për këto 100 vitet e fundit nuk kanë përjetuar një shi kaq të rrëmbyeshëm dhe kaq të zgjatur. Ata sot...

E kërkonte Gjykata e Ferizajit, arrestohet tek “Dheu i Bardhë”

Gjilan – Policia kufitare tek “Dheu i Bardhë” ka arrestuar të dyshuarin mashkull shqiptar në hyrje pasi që gjatë kontrollit është konstatuar se për...

Babi, babi cfarë është politika? (Barcalete)

Nje dite djali i thote babait: Djali: O babi, cfare do te thote Politika? Babi: Po ja le te marrim nje shembull. Un jam ndermarresi pra, jam kapitalisti Mamaja...

Vazhdon zullumi ndaj shqiptarëve – Mehmet Latifi

Skandalet me gjykime e dënime ndaj shqiptarëve nuk kanë të ndalur, pavarësisht provave dhe dëshmive faktografike. U rrahën e u dënuan dhe burgosën në Ladorisht;...

Mbledhja e fondeve për Prishtina Hackerspace

Më 23 korrik në kafe librarinë Dit' e Nat' me fillim nga ora 19:00 bëhet hapja e kampanjës për mbledhjen e fondeve për Prishtina...

Samsung Galaxy Alpha del më 4 gusht, i mbështjellur me metal?

Samsung Galaxy Alpha është modeli i parë i llojit të vet për kompaninë Samsung – pasi telefoni i liderit botëror do të vijë me...

Kur jeni nervoz, mos konsumoni këto ushqime

Nëse jeni nervoz, është një listë me ushqime të cilat nuk duhet të konsumohen. Kjo ka të bëjë me kafeinën, alkoolin, sasitë e shumta...

Lavdrim Muhaxheri, i rekrutuar nga BIA serbe!

Lavdrim Muhaxheri po bënë kerrdi në Siri. Djali nga Kaçaniku vazhdon të jetë lajm gjithandej ku jetojnë shqiptarët, por edhe me gjerë. Ai dje u...