Home 2014 Qershor 17

Daily Archives: 17/06/2014

Taulant Mjeku, një emitator i Era Istrefit (Video)

Taulant Mjeku, talenti nga Prishtina nuk ndalet me videot e tij humoristike. Nga më të ndryshmet, dhe secila më e bukur se tjetra. Gjithçka...

Maqedonia po lufton krimin e organizuar

Maqedonia ka ndërmarrë masa të rëndësishme për parandalimin dhe luftën kundër tregtisë me njerëz, por mbeten akoma sfida, thuhet në raportin e publikuar sot...

Rrëmbim i gabuar spektakolar në Tetovë

Një rrëmbim sikur në filma ka ndodhur mbrëmë në Tetovë, kur persona të maskuar kanë dalur nga një makinë e tipit “BMW X5”, me...

KH: Rasti “Monstra”, nxitje e tensioneve etnike

Komiteti i Helsinkit për të drejtat e njeriut ka shprehur shqetësime se rasti “Monstra” mund të nxis tensione etnike në Maqedoni. Komiteti sidomos ka shfaqur...

Pse disa njerëz nuk mund ta lënë duhanin?

Lehtësia me të cilën dikush e lë duhanin mund të përcaktohet nga sasia e aktivitetit të qendrës së shpërblimit në tru. Ka njerëz të...

Janë VIP-a, por nuk kanë diplomë

Të dhënë pas famës, shumë aktorë dhe këngëtarë të mirënjohur nuk kanë asnjë diplomë, kjo për shkaqe të ndryshme.  Dikush ka pasur probleme familjare, dikush...

PVD e shqetësuar për thirjen e shqiptarëve në biseda informative nga inspektorët e...

Partia për Veprim Demokratik ka shprehur shqetësimin e saj lidhur me ftesat rreth  bisedave  informative të qytetarëve shqiptarë të komunës së Bujanocit që po...

Mashtrimet më të mëdha në industrinë ushqimore që do t’ju shokojnë (Foto)

Në tregjet evropian blerësisht shpesh mashtrohen për shkak të krizës ekonomike, si rezultat i së cilës po ndiqet po kursehet në kontrollet, kurse prodhuesit...

Zgjerohet QSA edhe në Austri(Video)

Qendra e Solidaritetit dhe Avancimit në kuadrin e platformës së saj organizative ka edhe krijimin e qendrave të reja në të gjitha vendet ku...

Rudnicë, dyshohet edhe për një lokacion ku mund të ketë trupa të shqiptarëve

Në hapësirat e gurthyesit në Rudnicë, ku dyshohet se janë varrosur trupat e 250 shqiptarëve të vrarë gjatë luftës, do të hetohet edhe një...