Home 2014 Qershor 3

Daily Archives: 03/06/2014

Përfaqësimi i Shqiptarëve të Luginës së Preshevës me përfaqësuesin e tyre në Kuvendin e...

Shkruar nga prof.dr. Beqir Hamidi, kandidat për Deputet në Kuvendin e Kosovës  Kërkohet që ndaj shqiptarëve të Luginës së Preshevës që jetojnë në Kosovë të...

“AGA I LUGINËS” albumi i ri i Gold AG

Gold AG së shpejti do të lansojë edhe albumin e ri i cili mund ti ket 18 ose 20 këng. Nëpër rrjetet sociale raportohet se...

Parashikimi i motit për nesër dhe ditët në vijim

Ditën e nesërme pritet të mbaj mot kryesisht me diell dhe vranësira të pjesshme të cilat në pjesën e dytë të ditës do të...

Ja pse duhet të konsumoni tranguj çdo ditë

Trangujt janë një nga ushqimet më të mira për shëndetin në përgjithësi. Kështu që herën tjetër kur ju merrni ushqim, trangujt domosdshmërisht duhet të...

Linda Halimi, na tregon . . .

Këngëtarja kosovare, Linda Halimi që po jeton në SHBA, duket se ka arritur suksesin e kërkuar. Ajo që më par kishte një trup të shëndosh,...

Bertan Asllani e provon Adrian Gaxhen

Bertan Asllani është zhdukur nga skena muzikore shqiptare. Ai, synojë karriere në Turqi, por përpjekjet ishin si të dështuara.Ndërkohë, këngëtari është rikthyer në Shkup...

Tifozët e Barcës përqeshin Realin për fanellat e reja

Real Madridi të hënën lansoi veshjet e reja për ndeshjet miqësore, ndërsa ngjyra rozë është përqeshur nga tifozët e Barcelonës. Në sezonet e fundit, Los...

Pse njerëzit rrezikojnë më shumë të vdesin në ditët e tyre të lindjes?

Një fëmijë që vuan nga sëmundja e kancerit, nuk ka mundur të operohet nga shuma e mjeteve të ndara nga Ministria e Shëndetësisë. Shuma e...

Pse njerëzit rrezikojnë më shumë të vdesin në ditët e tyre të lindjes?

​Njerëzit rrezikohen më shumë të humbasin jetën në ditët e lindjeve të tyre… Sipas studimit të zhvilluar nga shkencëtarët e Universitetit të Zurihut, rreziku i...

Sekuestrohen 15 kilogram drogë në Bllacë

Autoritetet doganore të Maqedonisë zbuluan 15 kilogram drogë marijuanë në vendkalimin kufitar Bllacë. Droga u gjet në një makinë me targa shqiptare që drejtohej nga...