Home 2014 Qershor

Monthly Archives: Qershor 2014

Ajshe Saqipi dhe Veli Salihi me sukses mbrojnë Sho-Dan

Asociacioni i Karatesë Tradicionale për Preshevë Bujanoc dhe Medvegjë ka mbajtur provimin për breza në karate.    Përkundër temperaturave të verës  nxënësit treguan sukses të...

American Corner në Bujanoc reagon ndaj hapjes falso të adresës AC...

     Këndi Amerikan (American Corner)në Bujanoc, ka reaguar  ndaj hapjes  së një faqe falso në rrjetin social facebook, fan page në emër të  këndit amerikan...

LPD ngushëllon familjen e futbollistit nga Bujanoci Triumf Shaban

Lëvizja e Progresit Demokratik dhe udhëheqësi i saj Jonuz Musliu, me pikëllim të madh kanë marrë lajmin e hidhur për vdekjen e papritur të...

Në Graqanicë vendoset shtatorja e Millosh Obiliqit –në Preshevë është hequr...

Dje në Graqanicë  është  vendosur  shtatorja  e Milosh Obiliqit  nga presidenti Serbisë Tomisllav Nikoliq . Edhe pse dihet historikisht që kjo  kjo figurë historike  nuk shenon një frymë pozitive në mesë nesh...

PËRUROHEN LIBRA DHE PREZANTOHET REVISTA “ADOLOSHENTI”

Salla e kuqe e Pallatit të Kulturës në Bujanoc, ishte e mbushur përplot adhurues të fjalës së shkruar artistike, përfaqësues të institucioneve komunale dhe...

Serbia rrezikohet nga ‘Tornado-t’

Nga e hëna, Serbia do të jetë nën kërcënimin e tornadove. Katastrofa alarmohet nga Drejtoria hidrometeorologjike e Serbisë. Në faqen zyrtare të kësaj drejtorie...

Vucic takohet në vjeshtë me Edi Ramën

Kryeministri i Serbisë Aleksandar Vuçiç ka përshëndetur marrjen e statusit të vendit kandidat nga Shqipëria. Kreu i qeverisë serbe, i ka dërguar një letër urimi...

Bujanoci – atmosfera për Ramazan

Besimtarët mysliman të komunës së Bujanocit po përjetojnë ditët e muajit të madhërishëm të Ramazanit. Ditën po mbretëron një qetësi, ndërsa gjatë orëve të...

​Moti sot dhe gjithë javen

Mbi vendin tonë sot pritet të mbajë mot me diell Temperatura minimale do të luhaten nga 15C deri 17C , kurse maksimalet e ditës do të...

Aksident në dalje të Bujanocit, evitohet një tragjedi

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmë në dalje të Bujanocit, ku fatmirësisht ka pasur një të lënduar rëndë. Aksidenti ka ndodhur mbrëmë në datën 27.06.2014 në ora 20.00...