Home 2014 Maj 30

Daily Archives: 30/05/2014

Studentët e Luginës: “Dilema për USHT dhe UEJL”

Studentë dhe maturantë nga Lugina e Preshevës kërkojnë që Universiteti Shtetëror i Tetovës dhe ai i Evropës Juglindore në Tetovë të sqarojnë qartë se...

Instituti slloven: Gjermania kërkon largimin e Hashim Thaçit nga skena politike

Në një analizë të Institutit slloven për Studime Ballkanike dhe të Lindjes së Mesme, thuhet se Gjermania është duke bërë presion që Hashim Thaçi...

Dëshmia e oficerit: Ja si bëhej trafiku i drogës me aeroplanë në kohën e...

Dëshmia e një oficeri të ushtrisë është mes dokumenteve që Komisioni Parlamentar Hetimor mbi Trafikun e Drogës ka në dorë për të treguar që...

Mësoni nëse jeni të rrezikuara nga kanceri i gjirit

Edhe pse shkaku direkt që shkakton kancerin e gjirit është akoma i panjohur, studimet kanë identifikuar faktorë të caktuar që mund të rrisin shanset...

Na pret një mot jo stabil me të reshura

Në Serbi sot do të jetë moti me vranësira, freskt dhe me të reshura, njofton insituti hidrometeorologjik. Të reshura priten më shumë në jug dhe...

Beograd, rrotullohet citerna e naftës

Para pak castesh në autostradën që kalon përmes Beogradit ka ndodhur një aksident ku në mes të autostradës është rrokullisur citerna e naftës. Shoferi është...

Alarmante, banorët e Novi Sadit në vendin e parë për marihuanë

Më shumë shenja të kanabisit mund të gjenden në qytetin e Novi Sadit, vend ky me 265 mijë banorë, teksa në vendin e dytë...

Gjilani me ‘kryetar të ri’

Fëmijët e shkollave fillore dhe të mesme të Komunës së Gjilanit, kanë marrë rolin e kryetarit, nënkryetarit, kryesueses së Kuvendit Komunal dhe drejtorëve të...

Ky është terror i vërtetë në katin 103 (FOTO)

Ka shumë njerëz që nuk do guxonin të vinin këmbë aty. Bëhet fjalë për një platformë prej xhami, në katin e 103-të të Willis...

Gjykata Ndërkombëtare e Strazburgut zgjidh kontestin e “ Ballkan Brikut “

Gjykata Kushtetuese e Serbisë i ka dhënë fund kontestit disa vjeçarë të Ndërmarrjes “ Ballkan Brik “ nga Vlladiçin Hani. Në vendimin e publikuar në...