Home 2014 Maj 29

Daily Archives: 29/05/2014

50 të vdekur gjatë përmbytjeve në Serbi

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se gjatë përmbytjeve në këtë vend kanë vdekur 50 njerëz. Pas autopsisë është konstatuar se 24 persona janë...

Jonathan zotohet se do të luftojë Boko Haramin

Presidenti i Nigerisë, Goodluck Jonathan, është zotuar se do të zhvillojë një “luftë të përgjithshme” kundër grupit islamik militant, Boko Haram. Duke folur në 15-vjetorin...

Japoni, shpërthen naftëmbajtësja, 4 në gjendje të rëndë

Pas një shpërthimi të ndodhur në një depozitë të madhe nafte në Japoni, në naftëmbajtësen Shiki Maru, në afërsi teë portit Himeji, katër persona...

“Paqja studentore” : Në zgjedhje bënë hile edhe dekanë e profesorë

Organizata “Paqja Studentore” thotë se ka përcjellë me vëmendje të plotë procesin e zgjedhjeve studentore dhe se gjatë këtij procesi ka evidentuar shumë parregullsi. “Ne...

Gara automobilistike më 1 qershor mbyll për 6 orë rrugën “B” të kryeqytetit

Drejtoria e Shërbimeve Publike, Mbrojtjes dhe Shpëtimit i Komunës së Prishtinës njofton se më 1 qershor, nga ora 10:00 deri në ora 16:00, në...

Hoxhaj kërkon përkrahje nga Princin jordanez

Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka pritur të enjten në takim Madhërinë e tij, Princin Ghazi bin Muhammad të Mbretërisë...

Serbia zonë lufte, Mali i Zi asgjë, Shqipëria vend i krimit

Një hartë e botës është realizuar nga Martin Vargic, një artist i cili ka punuar në atë për katër muaj, në një përpjekje për...

Forumi i të Rinjve Myslimanë përzihet në politikë, përzgjedh deputetët!

Forumi i të Rinjve Myslimanë përmes një komunikate, bëjnë thirrje që të mos votohen disa kandidatë për deputetë, që përfaqësojnë subjekte të ndryshme. Ata kanë...

Haradinaj: Kosovës i kanë humbur vlerat, ne do ia kthejmë

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, thotë se Kosova prej pavarësisë ka marrë drejtim të gabuar dhe se sipas tij “janë...

Jacobson: Votoni ata që do të garantojnë ligjshmëri

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Tracey Ann Jacobson, ka thënë se është shumë e rëndësishme që zgjedhjet nacionale në vendin...