Home 2014 Maj 28

Daily Archives: 28/05/2014

Banorët e Bilaçit i gëzohen asfaltimit të rrugës në drejtim të shkollës

Në fshatin Bilaç të  Bujanocit ka filluar  sot asfaltimi i rrugës nga shkolla fillore “Desanka Maksimoviq” deri në qendër të këtij fshatit me gjatësi...

Komiteti për bashkëpunim ndërkufitarë nuk duhet ri-miratuar por duhet funksionalizuar sa më...

Komiteti për bashkëpunim  ndërkufitarë nuk duhet ri-miratuar por duhet  funksionalizuar sa më parë Sot ishte seanca e Kuvendit  dhe u njoftuam  nga mediat elektronike  që KK Gjilan, miratoi një vendim për...

Themelohet “Unioni i Studentëve të Luginës së Preshevës” në Kosovë(Video+foto)

    Në sallën e kuqe  të fakultetit filologjik pranë universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina” sot në  mënyrë solemne është hapur  “  Unioni i Studentëve...

Gabon CNN: Toka do të shkatërrohet nga një asteroid më 35 mars 2014

CNN kishte publikuar një informacion gjatë fundjavës se më 35 mars të vitit 2041, toka do të goditej nga një asteroid dhe do të...

Nga nesër sërish mot me shi në Luginë dhe Kosovë

Sipas parashikimit të Institutit Hidrometeorologjik për rajonin e Lugines dhe  Institutit Hidrometeorologjik të  Kosovës gjat ditës sot do të mbajë mot me diell dhe i ngrohtë,...

Çun Lajçi Hashim Thaçit: Mos premto qiell e diell (Video)

Zor e besueshme, por dikush mund ta bëjë të skuqet Hashim Thaçin. Aktori Çun Lajçi ka recituar një në takimin e kandidatit për kryeministër...

Apple kërkon bllokimin e shitjeve të telefonave të Samsung

Para disa javësh, Apple fitoi një rast gjyqësor kundër Samsung, në të cilin kjo e fundit kishte për të paguar 119 milionë dollarë gjoba...

Studim: Ata që postojnë shumë në Facebook janë të vetmuar dhe me depression!

Postimi i tepruar i të dhënave personale dhe rritja e aktivitetit të përgjithshëm në Facebook shpesh tregon se personi që është hiper-aktiv në rrjetin...

Pesë arsye pse ky nuk është “kiameti”

Kur vjen fjala tek gjeopolitika, ka gjithmonë një “treg” për trishtimin. Në këtë drejtim, kohët e fundit “biznesi” ka lulëzuar, teksa “The Economist”, “Foreign...

Vritet me gurë nga familjarët, u martua me njeriun që donte

Një grua shtatzënë u qëllua me gurë për vdekje nga vetë familja e saj, para një gjykate të lartë pakistaneze, pasi kërkoi të martohej...