Home 2014 Maj 25

Daily Archives: 25/05/2014

Një çift kanë mosmarrëveshje dhe duan po i zgjidhin me dhunë në mes të...

Derisa femra po maltretohej fizikisht nga partneri saj, kalimtarët e rastit i afrohen për ti dhënë ndihmë, por njëjtë nuk ndodhë edhe kur ndërrohen...

Parashikimi i motit gjatë gjith javës në Lugin dhe Rajon

Pas vikendit moti ndryshon edhe pse ,   Para nesh për pesë ditë te plota temperaturat ishin rritur mbi 20 c deri ne 30.Po pas të...

Shiu i rrëmbyeshëm dhe përmbytjet edhe në Shkup (Foto)

Moti i keq me reshje të rrëmbyeshme të shiut dhe breshrit ka përfshirë sonte Shkupin dhe rrethinën e tij. Një pjesë qendrore e qytetit është...

Dridhje toke në Prishtinë dhe Shkup

Para pak çastesh raportohet se janë ndier dridhje tokë në Prishtinë. Për të njëjtin informacion raportohet edhe nga Shkupi. Ende nuk ka konfirmime zyrtare në...

Përfundoi manifestimi “Ditët e Komandant Lleshit”(Video+foto)

Pas aktiviteteve të shumta ka përfunduar sot manifestimi tradicional “Ditët e Komandant Lleshit” . Manifestimi tradicional “Ditët e Komandant Lleshit” ka përfunduar sot me manifestimin...

Në Zvicër, edhe autobusët lokalë me lidhje wireless

Prandaj, në tërë Zvicrën, kudo që të jesh, qoftë në autobus, në tramvaj, apo edhe në tren, nuk mund të dëgjosh ndonjë zë të...

Homazhe tek Lapidari i Ridvan Qazimit-Lleshi(Foto+Video)

Manifestimi ditët   “Ditët e Komandant Lleshit”  ka vazhduar edhe sot në ditën e dytë me aktivitetet të ndryshme.   Gjatë ditës së sotme në kuadër...

Kosovë-Senegal, nga ora 17:00

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll, do të zhvillojë sot në Gjenevë të Zvicrës miqësoren e radhës me Senegalin, që është e treta në radhë...

Ekskursioni që lenë gjurmë në Histori

Mendushe  Arifi nxënëse e klasës së katërt të  shkollës fillore “Muharrem Kadriu” nga Tërnoci i Bujanocit,  ka përshkuar poezinë e saj kushtuar komandantit  “Adem Jashari’...

Ja si Serbia i përgjigjet FSK-së, për ofrimin e ndihmës pas përmbytjeve

E ashtuquajtura zyrë për Kosovën ka kumtuar se është tmerruar me, siç ka thënë ajo, me cinizmin e autoriteteve të Prishtinës, që Beogradit i...