Home 2014 Maj 22

Daily Archives: 22/05/2014

Teuta hesht spekulimet, e puth Bleron (Foto)

Aktorja e njohur shqiptare, Teuta Krasniqi dhe bashkëshorti i saj, Blero, duket se janë shumë të lumtur. Ata kanë dalë me një fotografi për...

Kaos në reklamën e Ipko hej!

Hip hop yjet e grupit Kaos tashmë janë protagonistë të një fushate publicitare të një prej kompanive më të fuqishme në vend, Ipko. Eshtë publikuar...

Edhe Kosova u del në ndihmë Serbisë dhe Bosnjës

Vërshimet e fundit që kanë përfshirë tre shtetet fqinjë, Serbinë, Bosnjën dhe Kroacinë i ka shtyre edhe disa të rinj nga Kosova që t’u...

Arifi e Mustafa marrin garancë për rritjen e kuotave për në Universitetet e...

Ministri i Ministrisë së Arsimit, Shkencës dhe Teknologjsë së Kosovës, Ramë Buja ka pritur sot Krytarin e komunës së Bujanocit  Nagip Arifi , dhe...

Manifestim fetar në Buajanoc

MREKULLIA E ISRASË DHE MIRAXHIT Sot, në Pallatin e Kulturës në Bujanoc, në organizim të Këshillit të Bashkësisë Islame, u mbajt manifestimi fetar me rastin e...

Facebook shton opsionin “Shazam”

Rrjeti social Facebook të mërkurën ka lansuar opsionin e ri përmes të cilit përdoruesit mund të identifikojnë këngët, emisionet televizive apo filmat që janë...

Dënime deri në pesë mijë euro, për produktet pa vula

Të gjitha produktet që janë në shitje, është e obliguar që t`u bëhet verifikimi i cilësisë çdo vit dhe në rast se ato nuk...

Në Bujanoc është mbledhur donacione për përmbytjet prekura në Sërbi

Ndihmë ka arritur  nga Maqedonia dhe nga gjithë  rajoni për përmbytjet prekura në Serbi.Maqedonasit vazhdojnë të dërgojnë ndihma për popullatën e prekur në Serbi. Nga...

Shtyhen aktivitetet për`Ditët e Komandant Lleshit`

Aktivitetet e parapara për “Ditët e Komandant Lleshit” me 22 dhe 23 maj  janë  pezulluar për  shkak  të shpalljes  së  ditë  zie  në  Sërbi.  Aktivitetet...