Home 2014 Maj 21

Daily Archives: 21/05/2014

Ndërroi jetë prof.Dr. Mehdi Polisi

Pas një sulmi në zemër, sonte në orët e mbrëmjes ka ndërruar jetë prof.Dr. Mehdi Polisi.  Prof dr. Mehdi Polisi ishte pedagog i gjuhës turke...

“Lëvizja Vatra” kompleton organet drejtuese

Gjilan – Pas diskutimeve të shumta në mënyrë demokratike dhe me vota unanime u zgjodhën dy nënkryetarë: Osman Ramadani dhe Myrtez Limani, ndërsa sekretar...

Komuna e Medvegjës shënoi ditën e saj

Medvegjë - Me një minut heshtje për viktimat e përmbytjeve në Serbi ka filluar shënimi i ditës së komunës në sallën e Shtëpisë së...

OVL e UÇK-së thërret protestë në mbrojtje të “Grupit të Drenicës”

Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së, e shqetësuar me vendimin e Gjykatës Themelore në Mitrovicë, për transferimin e “Grupit të Drenicës”, për paraburgim...

“Shtegëtarët e Lirë “ Arrijnë në Gospiç të Kroacisë

Pjesëtarët e Grupit të Gjilanit “Shtegtarët e Lirë “ (Nazim Ajdini, Jahi Mustafa, Xhevdet Shabani dhe Liridon Basha), që kanë nisur rrugëtimin këmbë Gjilan...

Dy të vrarë në Novo Lisiçe të Shkupit (FOTO)

Tashmë është konstatuar vdekja e gruas dhe burrit identi i të cilëve ende është i panjohur, kurse pritet ardhja e krim - teknikës. Ndërkaq, policia...

Shkup, lirohen shumica e protestuesve të dhunshëm

Vetëm ndaj 5 vetave nga 27 protestuesit e ndaluar mbrëmë nga policia është shqiptuar masë paraburgimi prej 7 ditëve si dhe kallëzim penal për...

Thaçi: Ani de, edhe Bayern humbi 5:0 nga Real Madridi!

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, i ka dalë në mbrojtje Përfaqësueses së Kosovës pas humbjes së thellë nga Turqia. Kreu i Qeverisë së Kosovës, Hashim...

Kokën lart, e ardhmja është e Kosovës !

Turqia arriti të shënoëj fitore të thellë 6:1 ndaj Kosovës në ndeshjen e dytë ndërkombëtare të skuadrës ‘verdhekaltër’. Në vetëm ndeshjen e dytë ndërkombëtare zyrtare,...

Shkupi sot në qetësi

Në lagjen Gjorçe Petrov, por edhe në daljet e kësaj komune urbane vërehen forca policore, që po përkujdesen për rendin dhe qetësinë raporton INA. Shkupi...