Home 2014 Maj 20

Daily Archives: 20/05/2014

APELOJNË PËR NDIHMË RAJONEVE TË PREKURA NGA VËRSHIMET

BIPBM DHE SHOQËRIA CIVILE NË BUJANOC   Sot, në lokalet e Shoqërisë Civile “Perspektiva”, në Bujanoc, u mbajt një takim i përbashkët midis përfaqësuesve institucionalë dhe...

INA dhe Luginapress marrëveshje bashkëpunimi

Agjencia e lajmeve "INA – Iliria News Agency" me seli në Shkup ka arritur dhe firmosur një memorandum bashkëpunimi me Agjencinë e Lajmeve "Luginapress"...

SHKUP, Eskalojnë protestat, demonstruesit përleshen me policinë (VIDEO)

Dhuna sërish ka eskaluar në lagjen Gjorçe Petrov në Shkup, ku demonstruesit e dhunshëm janë përplasur me policinë. Deri tek përplasja e dhunshme ka ardhur,...

Kryetari i Bujanocit Nagip Arifi u takua me presidenten e qyetit Will të Zvicrrës

Kryetari i Komunës së Bujanocit Nagip Arifi dhe shefi i kabinetit Arbër Pajaziti u takuan me Presidenten e Qytetit Will të kantonit Sat.Gallen të...

BIPBM: Manifestim për Isranë dhe Miraxhin

Këshilli i Bashkësisë Islame në Bujanoc i cili vepron në kuadër të  Bashkësisë Islame për Preshevë,Bujanoc dhe Medvegjë (BIPBM) me rastin e përkujtimit të Israsë...