Home 2014 Maj 19

Daily Archives: 19/05/2014

Djemtë nga Rusia që luajnë me jetën e tyre (Video)

Këta djem nuk brengosen aspak për jetën e tyre, por e rrezikojnë atë me dëshirë dhe vullnet. Të pa mbrojtur, këta dy djemtë nga Rusia...

Tensione në Shkup, pas vrasjes së një të riu maqedonas

Në lagjen Gjorçe Petrov në Shkup po mbretëron situatë e tensionuar pas vrasjes së një të riu maqedonas nga një shqiptarë gjatë pasditës. Policia ka...

Dr. Hedvig Kadriu në listën e Vetvendosjes

    Se Lugina  e Preshevës ka dhënë kontribut të çmueshëm me njerëzit e saj në Kosovë,  këtë e dëshmon edhe kapaciteti dhe kontributi  i...

Rreziku vazhdon, rrëshqitje të tokës dhe dalja masive e gjarpërinjve

Uji nuk është i vetmi rrezik me ujrat vijnë edhe gjarpërinjtë,ku shënohen kafshimet e para. Përmbytjet e papara që ditëve të fundit janë prekur disa...

E jashtëzakonshme: Maturantja nga Peja, pikturë në fustanin e saj (Foto)

Jeni mësuar të dëgjoni për femra që duken tejet seksi dhe bukur për mbrëmjet e maturës, me fustanë që kanë prerje sa të tepruara,...

Kosovë: Kultivuesit e dredhëzës të kënaqur me rendimentet

Deklaratat e shpeshta të ekspertëve të ekonomisë se bujqësia është sektori strategjik që mund të krijojë të ardhura dhe vende të reja pune, po...

Partia e Amir Ahmetit, koalicion me AKR-në

Koalicionet parazgjedhore nuk kanë përfunduar. Behgjet Pacolli ka vendosur që partia e tij, AKR-ja, në garën zgjedhore të 8 qershorit të hyjë bashkë me...

Enver Hoxhaj ngushëllon Ivica Daçiqin

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj i ka shprehur ngushëllimet e tij ministrit të Jashtëm të Serbisë, Ivica Daçiq, por dhe atij të...

Vajza nga Bujanoci, që mahnit me talentin(Video)

Dafina Aliu është 12 vjeç. Shqiptarja nga Bujanoci është vlerësuar shumë nga shkolla e saj, për shkak të inteligjencës dhe muzikës, me të cilën...

Sulejmani në pikëllim, vdes nëna e tij (Foto)

Vdes nëna e aktorit turk Halit Ergenç i njohur si “Sulejmani i Madhërishmi”. Aktori i cili është i njohur për rolin e tij të sulltanit...