Home 2014 Maj 18

Daily Archives: 18/05/2014

Luginë: Ushtarët e NATO-s në qershor do të mbahen stërvitje ushtarake

Ushtarët e NATO-s në një bazë ushtarake  "Jug" të Bujanocit në qershor do të mbahet stërvitje ushtarake rajonale në të cilën  do të marrin pjesë ushtarë...

Në Spitalin Rajonal të Gjilanit është kryer një operim i rrallë

Gjilan - Kirurgu Milaim Kosumi për herë të parë në SRGJ ka kryer një intervenim operativ te pacientja H.XH. 1947 nga Gjilani, me diagnozën...

Erëza Halimi nga Presheva përfaqëson flamurin kombëtarë në festivalin “TI AMO 2014” të Rumanisë

Festivali ndërkombëtarë për fëmijë “Ti Amo” që do të mbahet në qytetin Onesti të Rumanisë këtë herë flamurin kombëtarë do ta përfaqësoje talentja nga...

Vdic Dobrica Cosic Shkrimtari i njohur sërb

Shkrimtari serb i cili ishte i njohur per qendrimin e ti anti shqiptar dhe i cili ishte hartues i shumë planeve si te kolonizohet...

Arrestohet “zbuluesi” i ilaçit të kancerit

Një burrë 55 vjeç, i vetëshpallur si mjek popullor është denoncuar nga dy qytetare tri ditë më parë. Denoncueset kanë pretenduar se burri i...

Dani interpreton himnin kombëtar shqiptar në Eurosport (Video)

Himni kombëtar shqiptar i interpretuar ‘live’ para një audience botërore e i transmetuar drejtpërdrejt në kanalin prestigjioz botëror Eurosport, ka ardhur mbrëmë para meçit...

50 forca të FNSH-së së Shkodrës nisen për ndihmë në Serbi

Qeveria shqiptare i është përgjigjur pozitivisht thirrjes së NATO-s për të ndihmuar vendet që po përballen me përmbytje masive, siç janë Serbia dhe Bosnja....

Festa e Atleticos pushton Madridin

Mijëra tifozë zbarkuan në sheshin qëndror të Madridit për të festuar titullin e dhjetë kampion në historinë e Atletico Madrid. Barazimi 1-1 në “Camp Nou”...

Prishen argjinaturat në Bjelinë, rrezikohen mijëra njerëz (VIDEO)

Në videon që e publikoi televizioni BN shihet se argjinaturat kanë plasur në katër vende dhe menjëherë ka filluar evakuimi i banorëve të Bjelinës. https://www.youtube.com/watch?v=Xon_cpLydrI

Nga përmbytja dhe rrëshqitja e dheut zhbëhet fshati Paraçi i Bosnjës (VIDEO)

Bëhet fjalë për fshatin Paraçi të komunës Kalesija të Bosnjës, i cili pothuajse më nuk ekziston.Shikojeni videon: https://www.youtube.com/watch?v=oXVdutkVDVg