Home 2014 Maj 17

Daily Archives: 17/05/2014

Bayern Munich fiton Kupën e Gjermanisë

Bayern Munichu e ka mposhtur Borussia Dortmundin (2-0) në finalen e stërzgjatur të DFB Pokal, e cila i zhvillua në Olympiastadion në Berlin. Në gjysmën...

Atl. Madrid kampion i Spanjës pas 18 vitesh

Atletico Madridit i ka mjaftuar barazimi 1:1 në Camp Nou ndaj Barcelonës për tu shpallur kampion i ri i Spanjës Heroi i skuadrës madrilen...

Sabri Fejzullahu arrestohet nga policia në Zvicër

Kjo për shkak se Fejzullahu ka pasur vizë turistike, ndërkohë që vulat në pasaportën e tij kanë treguar hyrje-daljet gati çdo javëshe nga shteti...

Maqedonia i ofron ndihmë Serbisë dhe Bosnjës

Maqedonia ka vendosur t'u dalë ndihmë Bosnjës dhe Serbisë të cilat janë goditur nga vërshimet. Qeveria e Republikës së Maqedonisë në seancën e sotme vendosi...

Rooney stërvitet me djalin për Botërorin

Ëndrra e cdo fëmije të dashuruar me futbollin është të mbajë një ditë ndër duart trofeun e Kupës së Botës. Megjithatë dhe ëndrrat kanë...

Gjashtë ndeshje, zero gola – a do ta ndalë Simeone përsëri Messin?

Si mund ta ndalni lojtarin e dytë më të mirë në botë Lionel Messin? Trajnerët anë e mbanë botës janë munduar në shumë mënyra...

Jahjaga përballë Nikolicit në Këshillin e Sigurimit

Këshilli i Sigurimit të OKB-së do të mblidhet më 27 të këtij muaji për të diskutuar raportin e radhës për Kosovën të Sekretarit të...

Krasniqi: Vlorë, ti nuk pyetesh për shaminë

Deklarata e ministres së Integrimeve, Vlora Çitaku, se çështja e shamisë dhe mësimit fetar sipas Kushtetutës është e qartësuar dhe se nuk ka kompromis...