Home 2014 Maj 16

Daily Archives: 16/05/2014

Në Gjermani kapen 5.6 tonë marihuanë shqiptare, ishte fshehur në blloqe graniti /foto/

Autoritetet policore të Bavarisë në Gjermani, në bashkëpunim me autoritetet doganore të këtij vendi, kanë sekuestruar një sasi të madhe lëndë narkotike, që dyshohet...

Çitaku: Nuk ka kompromis për shaminë. Pikë!

Pasi është konfirmuar koalicioni mes PDK-së dhe PD-së, dhe pasi në listën e deputetëve - në 10-shen e parë - gjendet kryetari i PD-së...

BIPBM: Manifestim për Isranë dhe Miraxhin

Këshilli i Bashkësisë Islame në Bujanoc i cili vepron në kuadër të  Bashkësisë Islame për Preshevë,Bujanoc dhe Medvegjë (BIPBM) me rastin e përkujtimit të...

Nuri Seferi fiton titullin evropian WBO

Për të tretën herë në karrierë, Nuri Seferi, e ka fituar titullin evropian të kategorisë WBO. ‘Taysoni shqiptar’ mposhti hungarezin Tamas Lodi për ta rikthyer...

Ja sa fiton Messi për një vit

 Barcelona ka konfirmuar se superylli i tyre, Lionel Messi do të nënshkruajë kontratë të re me klubin.  Drejtuesit e Barcelonës e kanë bindur argjentinasin të...

Tifozët turq vijnë në Kosovë, biletat dalin në shitje të hënën

Rreth 1 mijë tifozë turq kanë paralajmëruar ardhjen në vendin tonë për ta përcjell ndeshjen miqësore Kosovës dhe Turqisë. Kurse, biletat për këtë ndeshje...

Metamatika nxjerr Uruguajin fitues të Botërorit

Uruguaji do të fitojë Botërorin e Brazilit, e thotë matematika! Sipas një përllogaritjeje mjaft interesante që po qarkullon në rrjetet sociale, numrat tregojnë se...

Zyrtare: Rinovon Lionel Messi

Barcelona ka bërë të ditur se ka arritur marrëveshje për rinovimin e kontratës së Lionel Messit. Katalanasit ka kohë që kanë hyrë në bisedime me...

Mc Kresha i kënaqur me albumin, nuk flet për Stresin

Reperi shqiptar, Mc Kresha, ka deklaruar në një prononcim për Telegrafin se ai është i kënaqur me albumin e fundit të tij, por refuzoi...

Kësaj radhe Shayk e teproi

Kampanjës për kthimin e vajzave të kidnapuara, i janë bashkuar shumë njerëz në mbarë botën, e së fundmi edhe Irina Shayk. Mirëpo supermodlja është vënë...