Home 2014 Maj 14

Daily Archives: 14/05/2014

Ushtria shqiptare në stërvitjen ushtarake të NATO-së në Serbi

Në bazën ushtarake “Jug” afër Bujanocit në qershor do të mbahet stërvitja ushtarake regjionale ku do të marrin pjesë trupat e vendeve anëtare të...

Maqedoni: Studentët dhe IGFM protestë në mbrojtje të familjes Zeqiri

Të premten në Shkup është paraparë mbajtja e një proteste në shenjë revolte ndaj heshtjes së institucioneve për dhunën dhe sulmet ndaj familjes shqiptare...

Përfundon me sukses cikli i dytë”Shkolla e gjuhës serbe“

Cikli i dytë i projektit „Shkolla e gjuhës serbe“ ka përfunduar me sukses. Nxënësit e „Shkollës së gjuhës serbe” gjatë vikendi të fundit kanë...

Arbnor Fejzullahu mjeshtër i futbollit(Video)

Arbnor Fejzullahu mjeshtër i futbollit është i  lindur më 08 prill, në vitin 1993 në Tërnoc të madh  të Komunës së Bujanocit, karrierën si...

BFI e Maqedonisë merrë pjesë në konferencë ndërkombëtare në Bruksel

Konferencë Ndërkombëtare e Bashkësive Islame të Europës: “Uniteti në diversitet dhe kërkimi së bashku i të ardhmes në Europë” Nga 13 dhe 14 maj 2014...

Ky është hiti i ri i Shyhret – kujdes lehtë mund të qani (Video)

Këngëtarja e muzikës popullore Shyhrete Behluli ka lansuar këngën e saj të re, një baladë popullore që quhet “Shtëpia e vjetër”. Shyhrete Behluli përsëri është...

Rreziku nga kanceri, mjafton vetëm 30 minuta përdorim të telefonit

Qëndrimi për rreth gjysmë ore me telefon në dorë, rrit riskun për tu prekur nga tumoret. Alarmi është dhënë nga studimet më të fundit të...

Pacolli: Po punojë intensivisht që autostrada të kalojë nga Ferizaji deri në Crep

Gjilan – Behgjet Pacolli i cili ditëve të fundit ka dhënë ide interesante rreth zhvillimit ekonomik të rajonit të Anamoravës thotë për rajonipress e...

Djali me kancer që preku zemrën e kujtdo, ndahet nga jeta

Aktivisti heroik i kancerit, Stephen Sutton, u nda nga jeta në moshën 19-vjeçare sipas lajmit të publikuar sot. Në një postim në rrjetin social Facebook...

Messi: Titullin e fitojmë për Titon

Superylli i Barcelonës, Lionel Messi, duket shumë i motivuar para duelit vendimtar për titull ndaj Atletico Madridit. Blaugranët përballen me Atlietico Madridin në ndeshjen e...