Home 2014 Maj 13

Daily Archives: 13/05/2014

300 trilion dollarësh qarkullimi global i prodhimeve hallall në 2013

Intervistë me Abaz Islami, Drejtor i Agjecionit për Hallall Standardin në Maqedoni Intervistoi: Suat Saqipi INA:Hallall Standardi është trend botëror, për të cilën sot përveç që...

Fushatat zgjedhore të kota, vlerësojnë analistët (Video)

Organizimi i fushatave elektorale në mënyrë profesionale në Kosovë, ende është larg. Kështu vlerësojnë analistët. Duke debatuar në emisionin “Click” të RTV21 ata thanë...

Imami nga Shkupi, Bekir Halimi nuk ka lënë pa kritikuar të gjihtë ata që votuan fituesen e fundit të Eurovizionit, austriaken Conchita Wurst. Hoxha thotë...

Dita kur vdiq Jugosllavia (VIDEO)

Para 24 vjetësh, përleshja e tifogrupeve ‘Bad Blue Boys’ dhe Delije pati ndërprerë ndeshjen në Zagreb mes Dinamos dhe Crvena Zvezdës, të cilën shumë...

Kanë vjedhur BMW x6, dhe kan çmontuar e kanë fshehur në kombi

Policia hungareze pas një kontrolli në kufirin me Rumaninë ka zbuluar një veturë të tipit BMW X6 e cila ka qenë e vjedhur më...

Bujanoc:Mbahet panari i arsimit(Video+foto)

Në qendrën sportive “Rinia” në Bujanoc sot për herë të parë  u mbajt panairi arsimor regjional një ditor.    Panairi  është  organizuar nga  shkolla fillore ‘’Branko...

Shi, ftohtë, pranvera dhe moti i nxehtë javën e ardhshme!

Pas vikendit, kur janë paralajmëruar temperaturat e pranverës, ndërsa deri në fund të javës do të jet mot i ftohtë, shit ndërsa në male...