Home 2014 Maj 12

Daily Archives: 12/05/2014

Therret për vdekje një grua në Prishtinë

Një grua rreth moshës 80 vjeçare është therrur për vdekje me thikë sonte në Prishtinë, në lagjen Bregu i Diellit. Ngjarja e cila ka...

Nikolic: Pjesëmarrja e serbëve në zgjedhje të Kosovës, “varet nga rregullat”

Presidenti i Serbisë, Tomislav Nikoliç, tha se pjesëmarrja e serbëve në zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Kosovë, në radhë të parë “varet nga rregullat...

Ish-ushtari i UÇK-së nga Kumanova, humb jetën në Siri

Adnan Rexhepi nga Kumanova është luftëtari i radhës shqiptarë që u vra të shtunën në luftimet në qytetin Sham në  Siri, informon agjencia e...

Ekskursion tre ditor për student në qytetin e Durrësit

Ekskursion tre ditor për student në qytetin e Durrësit Studentët e Luginës së Preshevës, në bashkpunim me Universitetin Publik të Gjilanit, Universitetin e Prishtinës, Fakultetin e...

Revista “Jehona” në takim te Kryetari Arifi

 Sot, redaksia  e revistës së  pavarur në Luginën e Preshevës “Jehona”  vizituan kryetarin e komunës së Bujanocit Dr.Nagip Arifi.  Me këtë rast Kryetari i komunës...

Psiko-test: Sa jeni të ndjeshëm dhe a lëndoheni lehtë?

Përmes këtij testi ju ndihmojmë të zbuloni se çfarë fshihet në ju, sa jeni të komplikuar dhe a keni prirje t’i lëndoni të tjerët… 1....

Ku do që garon , vendin e parë e fiton

  Të dielën, në Kavadar u mbajt kampionati shtetëror për moshat 11-14 vjeç në karate. Faik Veseli fitues i shumë medaljeve në kampionatet vendore  dhe ato ...

“Headlights”, dedikim i Eminem për nënën (Video)

Reperi amerikan, Eminem, ka publikuar videon e tij të re “Headlights”, që është dedikim ndaj nënës së tij. Reperi amerikan, Eminem, ka publikuar videon e...

Justin Bieber vërshëllehet në ndeshjen e basketbollit

Pop ylli Justin Bieber raportohet se është pritur nxehtë në një ndeshje basketbolli në Los Angeles të dielën.  Krijuesi i hitit “Baby” për ditën e...

Rita në vendin e parë, zhvishet për të festuar (Foto)

Superylli shqiptar, Rita Ora, ka shfrytëzuar një mënyrë të pazakontë për të festuar arritjen në vendin e parë të top listës britanike. Kënga “I will...