Home 2014 Maj 10

Daily Archives: 10/05/2014

Shkenca: 8 fakte të mahnitshme rreth trurit njerëzor

Tetë (8) fakte të mahnitshme që kanë të bëjnë me funksionimin e trurit njerëzor : 1. Kim Ung-Yong, personi me koeficientin më të madh të...

Sulmi në zemër – patjetër të lexohet dhe shpërndahet mund të shpëtoni jetë

LEXOJE .. Patjetër duhet të lexohet,dhe patjetër duhet të shpërndahet-Ataku në zemër Është traditë në Japoni që të pihet ujë menjëherë pasi që të zgjohet...

Interpol heq nga lista emrin dhe foton e ish-komandantit të UCPMB-së

Para tre vitesh, pikerisht me 25 maj 2011 ish-komandanti i SHP të UCPMB-së Shefqet Musliu ishte liruar nga burgu i Dubravës ku edhe vuante...

Shtetet e Bashkuara thonë se Krimea i përket Ukrainës

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë kritikuar vizitën e presidentit Vladimir Putin në Krime dhe e kanë quajtur vizitë provokative. “Ky udhëtim ishte provokativ dhe...

Aktori vdes në momentet kur e luante rolin e të vdekurit

Aktori jordanez Mahmoud al-Sawalqa ka vdekur në momentet kur po e luante rolin e një të vdekur në një shfaqje televizive. Kolegët e tij të...

“Shtegtarët e Lirë” arrijnë në Tivat, sëmurët kryeshtegtari

‘Shtegtarët e Lirë’ që kanë marrë rrugëtimin në këmbë nga Gjilani për në Bruksel gjatë këtyre orëve të mbrëmjes kanë arritur në Tivat, qytet...

Në Shqipëri kapet avioni që transportone drogë

Policia e Shtetit në një superoperacion të zhvilluar në orët e pasdites së sotme ka bllokuar një avion në Divjakë të Lushjes, i cili...

Xhandarmëria nuk i len rehat banorët e brezit kufitar

 Ramadan Guda drejtor i shkollës fillore “Asllan Thaçi” në Karaqevë të Poshtme tha për rajonipress se të shtunën rreth orës 11.00 ka parë tek...