Home 2014 Maj 6

Daily Archives: 06/05/2014

Sonte fillon Eurosong, Shqipëria prezantohet e gjashta

Hersi Matmuja do të ngjitet sonte në skenën e madhe të Eurvisionit, në gjysmëfinalen e parë të Kopenhagenit. Hersi do të këndojë e gjashta në...

Ragmi Mustafa pret në takim ambasadorin e SHBA-ve

Problemet e shqiptarëve të Luginës së Preshevës do të zgjidhen gjithnjë në koordinim me SHBA-të, nëpërmjet ambasadës së saj në Beograd. Kështu u tha...

Libri që do të ndryshoi Botë (Video)

E çuditshme si shpikje, por do të ndryshojë botën. “Drinkable Book” është është një vegël që do të shpëtojë miliona jetë njerëzish. Faktikisht “Libri që pihet”...

Njerëzit me të cilët nuk duhet të jeni miq në Facebook

Të paktën janë 8 njerëz, me të cilët nuk keni aq marrëdhënie miqësore, e që nuk është mirë t’i keni miq në llogarinë tuaj. Me...

Majlinda shpërblehet me 68 mijë euro

Kosova di si të kujdeset për sportistët e saj elitarë. Qeveria i ka dorëzuar xhudistes Majlinda Kelmendi çekun prej 68 mijë eurosh për medaljen...

Mbulohet Yllka Kuqi, e devotshme ndaj Islamit

Këngëtarja shqiptare, Yllka Kuqi, duket se është një praktikuese e devotshme e fesë islame. Krijuesja e disa këngëve të suksesshme pavarësisht angazhimeve të shumta, duket...

Për të pasur qetësi në shtëpi, mbaje gjuhën! 10 fjali të cilat do ta...

Nëse dëshironi që të ruani lidhjen me të dashurën, bashkëshorten... mos i thoni që duket e shëndoshë në atë fustan. Për qetësinë në shtëpi shpesh...

Rita dhe Kim shfaqin brekët në tapetin e kuq (Foto)

Fustanet i kishin kombinuar me brekët, këtë e kuptuam. Në mbrëmjen e glamurit, ku të famshmit tregojnë anën e tyre më ekstravagante, as Ora dhe...

Kosovë:Suspendohen dy oficerë doganor

Dogana e Kosovës sot ka suspenduar dy oficerët të degës doganore në Vërmicë, pas dyshimeve për keqpërdorim të detyrës zyrtare, respektivisht përgjegjësi menaxheriale. Dogana e...

Luftimet në Ukrainën lindore provë për udhëheqjen në Kiev

Mbyllet aeroporti në Donjeck të Ukrainës Aeroporti më qytetin lindor të Ukrainës, Donjeck, është mbyllur. Autoritetet e aviacionit bëjnë të ditur se fluturimet hyrëse dhe dalëse...