Home 2014 Maj 5

Daily Archives: 05/05/2014

Qeveria e Turqise ndanë bursa për studentët e huaj

Në adresë të kabinetit të kryetarit të komunës së Bujanocit Nagip Arifi     ka arritur  një shkresë me anë të së cilës Ambasada e Turqisë...

SHBA-ja mbështet zhvillimin ekonomik të komunës së Bujanocit

Ambasadori i SHBA-ve i akredituar në Beograd  Michael  Kirby  ka qëndruar sot në Bujanoc. Gjatë vizitës së tij në këtë qytet, Kirby është takuar  me...

Bujanoc: Përkujtohen dëshmorët e rënë

 Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇPMB-së në Bujanoc, sot  me rastin e 5 majit Ditës së Dëshmorëve ka përkujtuar dëshmorët e rënë në...

Zëri i Luginës ftohet në festivalin ndërkombëtar në Bërçka të Bosnës dhe Hercegovinës

  SH.K.A Zëri i Luginës nga  Bujanoci do të merrë pjesë në Festivalin e X foklorik i cili   do të mbahet  në Bërçka të Bosnës...

Isa-Thaçit: Brukseli dhe Washingtoni nuk e përcaktojnë fituesin

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka paralajmëruar kryeministrin e vendit, Hashim Thaçin, se Brukseli dhe Washingtoni nuk e përcaktojnë fituesin,  por...

Çeku: FAK-u, me gjithë vonesat, do të bëhet

Ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), Agim Çeku në një prononcim për Telegrafin ka theksuar se transformimi i Forcës së Sigurisë së...

Beqiri: Turp si funksionojnë organet e drejtësisë

Seanca e Kuvendit të Kosovës ka filluar me shqetësimet e ndryshme të deputetëve. Isemt Beqiri nga LDK-ja, ka reaguar ndaj arrestimit të anëtarit të...

Deputetët serbë “shtyjnë” votimin për FAK-un

Kuvendi i Kosovës, me shumicë votash, ka shtyrë votimin për amandamentimin e Kushtetutës, ndryshime të cilat do të sillnin edhe transferimin e Forcës së...

Serbia ta heqë Kosovën nga Kushtetuta e vet

Analisti politik Azem Vllasi ka kërkuar nga pala kosovare që në Bruksel të shtrojë si çështje në kuadër të dialogut që Serbia ta heqë...

Nga Nesër fillon mot me diell

Moti jostabil që po mbretëron ditëve të fundit, do të vazhdojë kështu edhe sot ditën e hënë ,paradite Me diell kohe pas kohe dhe me vranësira...