Home 2014 Maj 4

Daily Archives: 04/05/2014

Doli në shitje numri më i ri i Revistës “JEHONA”

Lugina e Preshevës Doli nga shtypi numri i ri i Revistës “JEHONA”, i 99-ti me radhë, e cila për lexuesit e saj, sjell tema e...

‘Sukseset’ dhe dështimet e kësaj legjislature të Kuvendit dhe Qeverisë së Kosovës për Luginën...

Meqë kjo legjislaturë e Kuvendit dhe Qeveria e Kosovës numërojnë ditët e fundit, është koha për të bërë "bilancet" rreth performancës së tyre Kuvendi i...

Vazhdon racizmi në Spanjë: Epiteti i majmunit i jepet Diopit (Video)

Futbollisti i Levantes, Papakouli Diop, është ofenduar nga tifozët e Atletico Madridit në vazhdën e thirrjeve raciste në stadiumet spanjolle. Tifozët e Atletico Madridit kanë...

Barazon Chelsea, humb rastin për ta marrë kreun

Chelsea nuk ka arritur të marrë më shumë se një barazim pa gola në përballje me Norwichin. Me këtë gabim, londinezët nuk shfrytëzuan mundësinë...

Mposhtet Atletico, nxehet lufta për titull në La Liga (Video)

Atletico Madridi ka pësuar humbje në momentin më të papërshtatshëm. Levante mposhti 2:0 kryeqytetasit spanjoll, duke bërë tejet interesante garën për titull në La...

Si priten kokat në Filma (Video)

Prerjet e kokës nëpër filma janë modë. Në shumicën e rasteve, në skena të tilla ne kthejmë kokën mënjanë. Normalisht kjo ndodh kur filmi...