Home 2014 Maj 3

Daily Archives: 03/05/2014

Jobs, nëse do ishte gjallë do ishte në burg?

Nëse Steve Jobs do të ishte ende gjallë do të ishte në burg?”. Pyetja është shtruar në mënyrë provokuese nga “New York Times”, që...

Reciprociteti edhe për vendet e rezervuara

Shkruan : Refik HASANI Pakica Serbe në Kosovë  kishte të garantuar dhjetë ulëse –mandate për parlament të Kosovës  por kjo ishte e rregulluar sipas kushtetutës ...

Ushtarët e Kosovës (Video)

Pjesëtarët e Forcës së Sigurisë së Kosovës janë duke e pritur nën ethe vendimin politik për të ardhmen e tyre. Ata shpresojnë që deputetët...

Zënka mes Tellos dhe Martinos (Video)

Cristian Tello e ka treguar haptas pakënaqësinë e tij me trajnerin Gerardo Martino në ndeshjen ndërmjet Barcelonës dhe Getafes. Strategu argjentinas vendosi ta inkuadronte në...

Lewandowski ndahet me Dortmundin (FOTO)

Robert Lewandowski e ka zhvilluar ndeshjen e fundit në Signal Iduna Park. Ai i ka thënë lamtumirë Borussia Dortmundit, derisa është nderuar nga drejtuesit...

Mediumet serbe fillojnë ndryshimin e imazhit negativ ndaj Tërnovcit(Video)

 Mediumet nacionale serbe tashmë kanë filluar të kuptojnë realitetin ndaj fshatit më të madhë në rajon të banuar me shqiptarë.   Këto mediume nacionle kanë filluar ...

Shfaqja sportive e Rita Ora në New York (Video)

Veshja e Rita Orës ka intriguar edhe fotografët të cilët e kanë ndjekur atë. http://www.youtube.com/watch?v=4PzI_tad5PY

Pa – pa Barcelona

Barcelona nuk ka arritur më shumë se një barazim 2:2 përballë Getafes. Me këtë rezultat ekipi katalunas thuajse i ka humbur gjasat për titull...

FOTO: Arabia me stadiumin më të mirë në botë

Një stadium super modern është përuruar në Lindjen e Mesme, saktësisht në Arabinë Saudite.  Stadiumi po cilësohet si njëri ndër më të mirët në botë,...

Bayern shfryhet në Hamburgun

Pas turpërimit në Ligën e Kampionëve nga Real Madrdi, Bayern Munich ka shënuar fitore ndaj Hamburgut me rezultat të thellë 1:4. Hero i bavarezëve...