Home 2014 Maj 2

Daily Archives: 02/05/2014

Edhe hormonet tuaja zgjohen në pranverë

Pranvera është stina më e mirë e vitit, andaj kjo do të thotë që do të vishni më pak rroba, trupi do të jetë...

Prindërit të pavëmendshëm, fëmijët klikojnë pornografi në internet

Çdo i katërti fëmijë, së paku njëherë, i ka dërguar dikujt e-mail me përmbajtje pornografike. Këtë përfundim e ka nxjerrë një studim në të...

Publikohet biseda mes ekuipazhit të fluturimit MH370 dhe kontrollit të fluturimit (Video)

Edhe pse transkriptat e bisedave të ekuipazhit të fluturimit MH370 janë publikuar më parë, audio-regjistrimi tek sot ka dalë në publik. Autoritetet e Malajzisë kanë...

OVL e UÇPMB-së më 5 maj shënon e Ditën e Dëshmorëve të...

Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇPMB-së në Bujanoc, me rastin e 5 majit Ditës së Dëshmorëve të Kombit njofton opinionin mbarë kombëtarë se...

Rrëshqet dheu në Baltimore, ja se si zhduken veturat (video)

Disa familje nga Charles Village të Baltimore të SHBA've janë larguar pas rrëshqitjes së dheut që përpiu një rrugë dhe veturat e parkuara. Zyrtarë të...

​Filipinasja që habiti publikun me “Moj e bukura more” (Video)

Ndërsa shumë të rinj dhe të reja shqiptare preferojnë që në koncertet apo në emisionet publike të garojnë me këngë të huaja, si brenda...

Filmi që u xhirua për 12 vite (Video)

Xhirimet e filmit “Boyhood” kanë zgjatur plot 12 vite dhe gjatë gjithë kësaj kohe, aktori Ellar Coltrane ka luajtur të njëjtin rol. Aktori ishte gjashtëvjeçar...

FHKL – vuri gurthemelin e dy shtëpive në Medvegjë(Video)

Fondi Humanitarë i Kosovës Lindore     gjatë ditës së djeshme  ”  vuri gurthemelin e dy shtëpive në komunën e Medvegjës në kuadër të aksionit humanitarë...

Treni godet veturën, një i lënduar

Një aksident trafiku ka ndodhur mbrëmë në fshatin Pomozotin të Fushë Kosovës, me çrast një person ka marrë lëndime trupore pasi që vetura e...

Shpërthen uji në një pus në rrethin e Malishevës

Ka më shumë se 10 ditë që në këtë pus ka shpërthyer ujë në sasi të madhe. Pusi ndodhet në oborrin e një familje në...