Home 2014 Prill 30

Daily Archives: 30/04/2014

Nervozizëm në mediat serbe, deklarat e historinit: Serbët janë të ardhur, shqiptarët autoktonë

Në tekstet shkollore të nxënësve shqiptarë në Luginën e Preshevës, ku flitet për historinë dhe origjinën e shqiptarëve në Ballkan, shpjegohet qartë se janë...

Nishani: Vёmendje kёrkesave tё shqiptarёve nё Luginёn e Preshevёs

Presidenti Didier Burkhalter, tha se OSBE-ja po kontribuon në paqëtimin dhe bashkëpunimin në Ballkan  Presidenti i Republikёs Bujar Nishani vlerёson se Shqipёria i merr seriozisht...

Moderatorja Naile Dema përshëndet shikuesit para se të shkoj të lind fëmijë

https://www.youtube.com/watch?v=AgYMx60iRhg Moderatorja e “Klan Kosova” Naile Dema ka bërë një paraqitje interesante gjatë edicionit të fundit të lajmeve në këtë medium. Në fund të lajmeve,...

​Ndërtoi shtëpi me 11.000$ (Foto)

Brian Schulz, një ndërtues anijesh filloi një projekt ambicioz që i mori rreth një vit e gjysmë kohë për të përfunduar. Rezultati përfundimtar është një...

Ronaldo po e jeton ëndrrën

Cristiano Ronaldo ka shkruar një ‘Twitter’ se është duke e jetuar një ëndërr me Real Madridin, pasi kaluan në finale të Ligës së Kampionëve. Ylli...

Atletico ‘shkatërron’ autobusin e Mourinhos, sfidon Realin në finale (VIDEO)

  Atletico Madrid është skuadra e dytë finaliste këtij edicioni në Ligën e Kampionëve. Atletico ‘shkatërroi’ autobusin e Jose Mourinhos në ‘Stamford Bridge’, duke triumfuar...

Manifestimi tradicional”TAKIMET E VENDLINDJES” Tupalla 2014

Programi solemn këtë vit do të fillojë në ora 12-të ndërsa siç bëjnë të ditur organizatorët në mesin e të ftuarve do të...

Neymar beson te titulli: Luftë deri në fund

Neymar beson se Barcelona ka ende shanse për mbrojtjen e titullit në La Liga dhe u bëri thirrje të gjithë shokëve të skuadrës pa...

VIDEO: Ndërhynë ashpër ndaj policisë

Një futbollist i skuadrës Gimnasia pas ndërhyrjes ndaj një lojtari kundërshtar ka arritur të rrëzojë edhe policin që ishte duke qëndruar jashtë fushës.  Gjatë ndeshjes...

Përkujtohet Rexhep Adili veprimtari dhe trajneri i KF Tërnoci(Video+foto)

Qytetarët e  Tërnocit  kanë përkujtuar  sot veprimtarin dhe trajnerin e KF “Tërnoci”, Rexhep Adili. Në organizim të KF ”Tërnoci” 6 vjetorit i vdekjes së Rexhep...