Home 2014 Prill 29

Daily Archives: 29/04/2014

Serbia mbetet partneri kryesor tregtar i Kosovës

Të dhënat nga tregtia e jashtme në Kosovë tregojnë për një deficit tregtar më të lartë për muajin mars prej 7 milionë eurosh, krahasuar...

Reali në finale pas 12 vjetësh, turpërohet Bayerni

Real Madridi është kualifikuar për në finale të Ligës së Kampionëve, për herë të parë pas vitit 2002, duke turpëruar Bayern Munichun në gjysmëfinale....

Nesër nisen në këmbë për Bruksel, për heqjen e vizave!

Grupi “Shtegtarët e lirë”  nesër më 30 prill do të niset në këmbë, nga Gjilani për në Bruksel, me moton “5 milionë hapa për...

Ministri kosovar e përshendet qendrimin e Nikoliqit

Ministri i Kosovës për Punë e Mirëqenie sociale Nenad Rashqi ka pëkrahur qëndrimin e kryetarit të Serbisë Tomislav Nikoliqin me të cilin, sipas tij,...

Xhandarmëria serbe sërish “hyn” në Karaqevë

Selver Lenjani përfaqësues i fshatit Karaqevë thotë për rajonipress se të martën rreth orës 12.00 janë parë forca të xhandarmërisë serbe të cilët lirshëm...

EULEX, i padëshiruar në veri

Misioni Evropian për Sundimin e Ligjit (EULEX), ende vazhdon të jetë i padëshirueshëm në veriun e Kosovës, ashtu siç edhe ishte deklaruar nga kryetarët...

Bujanoci pjesëmarrës i Forumit të biznesit dhe investimeve në Tiranë

Komuna e Bujanocit do të jetë pjesëmarrëse e edicionit të dytë të Forumit të Biznesit dhe Investimeve Shqipëri-Kosovë-Maqedoni  i cili zhvillohet nesër në Tiranë. Në...

Rita Ora: Nuk kam pasur lidhje me Nick Jonas

Rita Ora ka mohuar se ajo ka pasur ndonjë lidhje me këngëtarin Nick Jonas, edhe pse ky i fundit ka shkruar këngë për ndarjen...

Sinani sjell këngën më të re, “Shkaktar”

Sinan Vllasaliu po kthehet në skenën muzikore me një tjetër hit të madh. Këngëtari këto ditë ka lansuar projektin e tij më të ri muzikor...

Shaqiri i bashkohet fushatës “Jo racizmit”

Mesfushori i Bayern Munich, Xherdan Shaqiri, i është bashkuar fushatës për t’i thënë “JO racizmit”. Gjestet e fundit në futbollin spanjoll, ku mes tjerash iu...