Home 2014 Prill 28

Daily Archives: 28/04/2014

Të mërkurën luhet ndeshja në nderim të Rexhep Adilit

Kryesia e Klubit Futbollistik “Tërnoci” ka vendosur të përkujtoj  Rexhep Adilin i cili gjithë jetën ia kushtoi ngritjes dhe zhvillimit të futbollit.  Në njoftimin e...

VIDEO: Atmosfera e ekipit të Realit duke fluturar drejt Mynihut

Real Madridi pritet të luaj ndoshta ndeshjen më të rëndësishme të këtij sezonit kundër Bayern Munchen në "Allianz Arena", për të vendosur se cili...

Diego Costa: Chelsea do na sulmojë vazhdimisht

Sulmuesi i bardhekuqve spanjollë Diego Costa mendon se “Blutë” do të detyrohen që të sulmojnë më shumë në këtë takim dhe nuk do të...

VIDEO: Edhe kosovarët qajnë për Liverpoolin

Pak ditë pasi u bënë të njohur me organizimin fantastik në ndeshjen Liverpool-Manchester City, tifozët e gjigandit anglez në Kosovë kanë qenë të prekur...

Bayern Munich- Real Madrid do të drejtohet nga Pedro Proença

Ndeshjen gjysmëfinale të Champions League midis Bayern Munchen dhe Real Madrid do e gjykojë 43-vjeçari Pedro Proença. Portugezi është një konsulent financiar dhe njihet...

Barca e pastër në çështjen ‘Neymar’

Federata Spanjolle e Futbollit (LFP) ka vërtetuar se nuk ka pasur parregullsi gjatë transferimit të Neymarit nga Barcelona. Autoritetet spanjolle e kanë hulumtuar rastin e...

NRG Band publikon “As 5 pare” (Video)

Bendi pejan NGR Band ka publikuar këngën më të re me titull “As pesë pare”.Pas bahskëpunimit me Klepton i cili pati pasur sukses, pop...

LPD uron BDI-në për fitoren historike

Lëvizja e Progresit Demokratik (LPD) dhe lideri i saj Jonuz Musliu, i cili njëherit është kryetar i Kuvendit Komunal në Bujanoc, uron Bashkimin Demokratik...

Kreu i BFI-së të Maqedonisë përgëzon i pari Ahmetin për fitoren e zgjedhjeve

Kryetari i Bashkësisë Fetare Islame në Maqedoni, Sulejman Rexhepi ka qenë i pari që ka uruar me një telegram fitoren e BDI-së në zgjedhjet...

Më shumë se tre vezë në javë, trashen muret e arterieve të zemrës

Një studim i kohëve të fundit nga kërkues në Universitetin Perëndimor në Kanada kanë zbuluar se sa më shumë vezë të hani, aq më...