Home 2014 Prill 27

Daily Archives: 27/04/2014

Serbia në BE, pas 5-6 vitesh – pasi e pranon Kosovën

Kandidatët kryesorë për presidentin e ri të Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker dhe Martin Schulz, thonë se hyrja e shteteve të reja në BE mund...

Kuvendi serb zgjedh qeveri te re

Kuvendi serb sot në seancë të posaçme do të zgjedhë qeveri të re, ndërsa mandatari për përbërje të kabinetit të ri Aleksandar Vuçiq, do...

8 të arrestuar në Kroaci, për trafikim të serbëve e kosovarëve

Tetë persona, përfshirë edhe shtetas të Serbisë, janë arrestuar për shkak të dyshimti se në mënyrë të paligjshme i kanë transportuar shtetasit e Serbisë...

Xhandarmeria serbe vërshon vendbanimet shqiptare

Banorët e fshatrave shqiptare ne brezin kuifitar Serbi-Kosvë ( Tërpeze, Çarr dhe Mucibabë) jo larg Bujanocit, Podujevës dhe Preshevës jetojne në ankth për shkak...

Pija e “mrekullisë” që mbyt qelizat e kancerit, të cilën mund ta bëni në...

Qarkullon prej shumë kohësh, por është bërë publike dhe ka marrë përmasa të mëdha vetëm ditët e fundit! Pija e “mrekullisë” siç e kanë pagëzuar...

Ish presidenti i Shqipërisë Mojsiu, vizitoi Bujanocin(Video+foto)

Delegacioni i gjerë i Federatës së Paqes Universale, Këshilli Shqiptar i Paqes, gjatë ditës së sotme kanë vizituar komunën e Bujanocit ku fillimisht janë...

Ja si do të jetë moti në ditët e ardhshme në Luginë

Sot mbi vendin tonë ka mbajtur mot me diell dhe  pasdite te mbaj  dhe me reshje te vogla shiu kohë pas kohe. Temperatura më e...

Maqedoni, sot zgjedhjet parlamentare dhe presidenciale

Në Maqedoni sot po mbahen zgjedhjet e parakohshme parlamentare dhe raundi i dytë i zgjedhjeve presidenciale. Qytetarët do të japin votën njëkohësisht edhe për zgjedhjen...

Xhandarmëria largohen nga Çarri i Malësisë së Bujanocit

Për banorët e fshatit Çarr të komunës së Bujanocit ditë më parë ka ndodhur një e papritur, forcat e xhandarmërisë të cilat ishin të...