Home 2014 Prill 26

Daily Archives: 26/04/2014

“Më fal oj nënë”… (Video)

18 vjeçari nga Shkupi, Bunjamin Cajani, ka publikuar videoklikin e ri, këngën me tematikë fetare, "Më fal oj nënë". Me karakter më ndryshe nga klipet...

KBI në Preshevë, të ndihmojmë ndërtimin e 100 shtëpive

Kryesia e fondit humanitar e  Kosovës Lindore me seli ne Zvicërr, kanë viztuar Këshillin e Bashkësisë Islame në Preshevë.  Kryetari i Këshillit të  Bashkësisë Islame...

Zbulohet sekreti i plakjes: A do të mund ta mashtrojmë vdekjen!

Mutacionet gjenetike që janë gjetur në gjakun e gruas 115 vjeçare, mund të ofrojnë çelësin e zbulimit të sekreteve dhe të rrugës për eliksirin...

Shtëpitë e solidaritetit

Shoqëria civile nga Bujanoci, zhvilloi një takim pune, në Preshevë, me drejtuesit e Fondit Humanitar nga Zvicra. Qëllimi i këtij takimi ishte njohja për së...

Vdes ish trajneri i Barcës, Tito Vilanova

Ish-trajneri i Barcelonës, Tito Vilanova, ka ndërruar jetë në moshën 45 vjeçare. Ish-mesfushori qëndror katalanas, ishte pranuar në spital pas përkeqësimit të shëndetit të tij,...

Konsumi i kafes redukton rrezikun e diabetit

Të konsumosh sa më shumë kafe mund të reduktojë rrezikun e diabetit, thonë hulumtuesit. Rritja e konsumit nga një gotë e gjysmë në ditë, ul...

Klub i përbashkët i deputetëve të SDA të Saxhakut dhe PVD-së në parlamentin serb

Partia për aksione demokratike (SDA) nga Sanxhaku dhe Partia për veprim demokratik (PVD) kanë formuar me 5 deputet klubin e përbashkët deputetësh në Kuvendin...