Home 2014 Prill 25

Daily Archives: 25/04/2014

Ish presidenti i Shqipërisë Alfred Mojsiu në Preshevë, në Konferencën e Paqes

Gjatë fundjavës në Preshevë do të qëndrojnë ish presidenti shqiptar Alfred Mojsiu, deputet të Kuvendit të Kosovës, kryetarë të komunave nga trojet shqiptare dhe...

Organizohet dita e muzikes ‘Jazz’ në Bujanoc nga organizata ‘Nišvila’

Dita Botërore e Jazz muzikes nga organizatë Nišville Dita botërore e Jazz fillon me- 30 pril  në gjashtë qytete në Serbi `` u njoftua sot...

Uji “Prolom” të mos reklamohet si shërues, duhen dëshmi për këtë

Inspeksioni i Nishit ka kërkuar që prodhuesi i ujit "Prolom", që në disa reklama është prezantuar me efekte shëruese, të ofrojë dëshmi mjekësore. Për...

Zbulohet një planet që i ngjan Tokës si asnjë tjetër deri tani

Entuziasmohen ata që për vite kanë rrëmuar në galaktikën “Udha e Qumështit” me shpresën për të gjetur ndonjë planet të banueshëm Astronomët kanë zbuluar një...

Gjyshja i shpëton mrekullisht një aksidenti trafiku (Video)

jë video tregon pamjet shokuese të momentit kur një gjyshe goditet nga dy makina duke ecur në vendkalimin për këmbësor, derisa ishte në shoqëri...

Me vije keq, nuk munda ta shpëtoja Hajrushin nga “Tigrat e Arkanit”

Ron Havivi, fotografi amerikan, autori i fotografive në të cilat shihet pak para vrasjes Hajrush Ziberi, shqiptari nga Maqedonia që jetonte në Bijelinë të...

Këta janë ministrat në qeverinë e re të Serbisë

Qeveria e re e Serbisë duhet të formohet deri të dielën në mbrëmje, ka thënë mandatari për krijimin saj Aleksandar Vuçiq. Gazeta Blic sjell emrat...