Home 2014 Prill 24

Daily Archives: 24/04/2014

Tribunali pa Thaçin

Nga Lavdim Hamidi - Deputetët votuan për themelimin e Gjykatës Speciale. Dhe më në fund bënë mirë! Edhe po të votonin kundër, prokurori amerikan...

Kontrabandë me vaksina për kafshë

Me një kontroll të detajuar të një veture janë gjetur 55 copë vaksina për kafshë "Nobilis diluent FD 200 ml" dhe 55 copë tableta...

Ekipi i TV Presheva pëson aksident por pasoja

Komuna e Bujanocit sot në mesditë është përfshirë nga të reshura të mëdha të shiut dhe breshëri, ndërkaq ekipi i RTP pëson aksident por pasoja. Në...

Majlinda, kampione e Evropës

Majlinda Kelmendi ka arritur një tjetër sukses të madh për veten dhe vendin e saj. Majlinda u shpall kampione në kuadër të Evropianit që...

Trishtimi i quajtur mobilizim

Para 15 vjetësh, pikërisht, më 24 prill të vitit 1999, në Tërnoc të Bujanocit, u shpërndanë ftesat për mobilizim të dhunshëm të shqiptarëve nga...

Në Bujanoc hapet zyra e odës ekonomike të Leskocit(Video+foto)

 Në shtëpinë e kulturës në Bujanoc  në mënyrë solemne  sot është hapur zyra e Odës Ekonomike Regjionale të Leskocit (OERL) zyrë kjo e cila...

Ja si do të jetë moti në ditët e ardhshme në Luginë

Sot mbi vendin tonë ka mbajtur mot me diell dhe pasdite dhe me reshje te vogla shiu kohë pas kohe. Temperatura më e ulët ishte...

Xherdan Shaqiri i uron MC Kreshës suksese me albumin e ri (Video)

Albumi i ri i reperit MC Kresha do të lansohet  më 25 prill. Këngëtari ka bërë një paralajmërim rreth promovimit të projektit me titull “EMCEECLOPEDY”...

Hidhen nga kulla më e lart në botë!

Ata u ngjitën në ndërtesën më të madhe në botë. Shkuan lart, në majën e ‘Burj Khalifa’, ndërtesë kjo që gjendet në Dubai. Në këtë...

Bujanoci – qytet universitar

Me ndërtimin e fakultetit ekonomik, Bujanoci do të bëhet qytet universitar, dhe do të sigurohen kushtet bashkëkohore për mësim në gjuhën serbe dhe shqipe...