Home 2014 Prill 23

Daily Archives: 23/04/2014

Nga dita e nesërme edhe Bujanoci me përfaqësi të Odës Ekonomike

Jugu i Serbisë  nga 24 prilli  do të jetë i pasur edhe me një përfaqësi tjetër institucionesh, rezultatet e së cilës do të jenë...

Banorët e Tërnocit përkujtojnë 15 vjetorin e dëbimit nga ushtria serbe (Foto+video)

   Në  dalje të fshatit  Tërnoc të Bujanocit  sot  është shpalosur  një pllakë  përkujtimore  me të cilën  u shënua  15 vjetori i dëbimit të...

Shtrati i lumit “Morava” vërshoi mbi 500 hektarë tokë bujqësore

Lidhur me vërshimet e ditëve të fundit në Komunën e Vitisë, zëvendëskryetari i kësaj komune, Hasan Aliu ka përmendur angazhimet e institucioneve për të...

Kanada kërkon punëtorë, lehtëson mundësitë për migrim

Qeveria kandeze paralajmëron se nga janari i vitit 2015 do të fillojë me ndarjen e vizave “eksprese” që do të ju mundësojnë punëdhënësve sa...

Kardavi: Fetvaja e Albanit për FALJEN E PALESTINES është absurde!

Pseudo-dijetari, vehabisti, Nasirudin Albani el-mubtedi, në Shtator 1993, në Revisten al-Dewlijjeh, botimi 168, lëshoj një Fetva, ku tha se njerëzit e Palestinës duhet patjetër...

Dy adoleshente boshnjake “xhihadiste” në Siri (Foto)

Shërbimi Informativ i Turqisë ka siguruar mesazhin i cili mendohet të jetë i adoleshenteve boshnjake të cilat kanë shkuar në Siri që të luftojnë...

Lë Drenicën për luftën në Siri

Pjesëmarrja e shqiptarëve në konfliktin në Siri po merr përmasa edhe më të mëdha. Hysni Kabashi, një futbollist nga fshati Polac i komunës së...

Mitrovicë: Prenë të dashurën me thikë në fyt

I. Vasiq 25 vjeçare nga veriu i Mitrovicës është vrarë, duke u prerë me thikë në fyt, ndërsa J. Jeremiq 24 vjeçar, po ashtu...

Rrahje masive mes shqiptarëve dhe boshnjakëve në Austri

Dy persona kanë pësuar lëndime të rënda trupore pas rrahjes masive në mes të boshnjakëve dhe shqiptarëve në natën mes të dielës dhe të...

Shënohet Dita Botërore e librit

Sot në mbarë botën shënohet Dita Botërore e Librit. Lidhur me rastin e kësaj dite edhe në vendin tonë, Asociacioni për Kulturë, Edukim dhe...